Reklama
aplikuj.pl

Premiera Toyota Aygo X Prologue, czyli najmniejszego modelu marki

Premiera Toyota Aygo X Prologue, najmniejszego modelu marki, Toyota Aygo X Prologue, Aygo X Prologue

Toyota najwyraźniej nie ma zamiaru opuszczać powoli tonącego statku segmentu A w Europie, co potwierdza premiera Toyota Aygo X Prologue, czyli najnowszego konceptu marki.

Toyota Aygo X Prologue pokazuje przyszłość

Niestety nie jest to model w wersji produkcyjnej, ale jako koncept, Toyota Aygo X Prologue daje nam przedsmak tego, co ma nadejść, jeśli chodzi o najmniejszy samochód firmy. W przeciwieństwie do odchodzącego modelu opracowanego wspólnie z Peugeotem i Citroënem, Aygo nowej generacji stworzyła wyłącznie Toyota.

Czytaj też: Toyota X Prologue na zwiastunie. To EV na bazie e-TGNA

Ta w koncepcie Aygo X Prologue postawiła na odważne kształty o agresywnym wręcz wydźwięku, którego potęgują równie masywne koła, co błotniki, łączące się ze sobą i zderzakami czarnym pasem nadwozia. Jego nadwozie sprawia wrażenie, jakby chciał koniecznie zostać uznany za najmniejszy crossover na świecie, którego wysuwane klamki drzwi i stosunkowo małe lusterka boczne z pewnością nie przedostaną się do modelu produkcyjnego.

Czytaj też: Toyota RAV4 Mountain, czyli model do ratowania życia

Gdyby tego było mało, koncept ten posiada wbudowane kamery na osłonach lusterek bocznych, uchwyt na rowery z tyłu, bagażnik dachowy i odważne zestawy świateł zarówno na przodzie, jak i tyle. Niestety Toyota nadal trzyma w tajemnicy specyfikację techniczną i najpewniej nie poznamy jej prędko, bo wydanie produkcyjne Toyoty Aygo nowej generacji na platformie TNGA-B zapewne zadebiutuje na przełomie 2021/2022 roku.