Reklama

Data premiery Honor Play 5. Szykujcie się na dwa modele

Honor Play 5, Play 5, premiera Honor Play 5

Jakiś czas temu na Weibo zostało opublikowane zdjęcie nowego smartfonu Honor Play 5, ujawniając nam przy tym parę szczegółów o jego specyfikacji. Z kolei teraz dowiedzieliśmy się o oficjalnej dacie premiery nie jednej, a dwóch nadchodzących nowości.

Seria Honor Play 5 już wkrótce

Jeszcze wcześniej widzieliśmy inny smartfon Honor Play 5, który posiadał inny rozstaw kamer na tyle względem modelu widocznego na tym najnowszym zdjęciu, ale najpewniej to nie żaden błąd, a po prostu dwa różne modele z tej samej rodziny. Smartfony te mogą, ale nie muszą nazywać się Honor Play 5 i Honor Play 5 Pro.

Ta tajemnica wkrótce jednak zniknie, jako że data premiery nowej serii Honor Play 5 została dziś oficjalnie ogłoszona na Weibo przez Honor Mobile. Przypada ona dokładnie na 18 maja, a jeszcze dokładniej na godzinę 19:30 czasu lokalnego w Chinach.

Czytaj też: Nowy budżetowy Honor Tablet X7 już oficjalnie

Według źródeł nowy smartfon Honor Play 5 jest zasilany przez chipset Dimensity 800U wyprodukowany w procesie 8 nm. Dodatkowo jest wyposażony w 6,53-calowy wyświetlacz, prawdopodobnie OLED o rozdzielczości Full HD+, a przypuszcza się tak, ponieważ oficjalne zdjęcia nie ujawniają nam widocznego skanera linii papilarnych, dlatego można przypuszczać, że to właśnie w ten ekran zostanie on wbudowany.

Czytaj też: Czy to najlepszy budżetowy smartfon? Spójrzcie na UMIDIGI A11

Mówi się, że smartfon ma posiadać baterię o pojemności 3800 mAh z obsługą ładowania o mocy 66W, prawdopodobnie przez port USB-C. Oprócz tego Honor Play 5 będzie dostępny w dwóch kolorach: Aurora White oraz Silver Gradient.

Honor Play 5 dzierży na swoim tyle poczwórny aparat z głównym 64 Mpx modułem, a pozostałe obiektywy, czyli ultraszerokokątny, czujnik głębi oraz makro będą kolejno 8 i 2 Mpx jednostkami. Wiemy również o jego 7,46 milimetrowej grubości i 179 gramowej wadze.