WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Prezes T-Mobile – sieć 5G wzbudza obawy

Prezes T-Mobile Polska w wywiadzie dla Business Insider opowiedział m.in. o budowie sieci 5G. Jest on świadomy z tego, że wywołuje ona obawy. Powód tej sytuacji jest banalnie prosty, wynika to z ludzkiej niewiedzy.

Wywiad z prezesem T-Mobile został przeprowadzony przy okazji zbliżającego się Festiwalu Cyfryzacji organizowanego przez fundację Digital Poland. T-Mobile jest jednym z partnerów strategicznych wydarzenia.

Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska powiedział:

Przekaz negatywny oparty na strachu rozprzestrzenia się w Internecie znacznie szybciej, niż przekaz naukowy. (…) Sieć 5G budzi wiele obaw z jednego powodu – niewiedzy. Identyczne obawy towarzyszyły wdrażaniu wszystkich kolejnych generacji sieci komórkowej, popularyzacji radia i telewizji, elektryfikacji wsi, a nawet – kanalizacji Warszawy. Zarówno T-Mobile, jak i inne firmy technologiczne, w tym operatorzy telekomunikacyjni, organizacje branżowe, uczelnie czy instytuty badawcze, takie jak np. Państwowy Instytut Łączności, od wielu lat prowadzą działania popularyzujące naukę, propagujące rzetelną wiedzę naukową.

Jak słusznie zauważył, liczba komórkosceptyków w Polsce nie jest wcale tak duża jak może to wynikać z przekazów medialnych. Choć są to zazwyczaj bardzo głośne grupy, aktywnie działających osób jest tak naprawdę kilkadziesiąt. Mają oni jednak wirtualne wsparcie zapewne kilkunastu tysięcy osób, ale to należy podkreślić – wirtualne. Ograniczające się do klepania po plecach na Facebooku.

Odnosząc się do samej idei Festiwalu Cyfryzacji, prezes T-Mobile zaznaczył, że cyfryzacja (…) na pewno jest czynnikiem stymulującym rozwój gospodarki. A firmy technologiczne, jak właśnie T-Mobile odegrają w tym dużą rolę. To właśnie dzięki nim polskie firmy będą mogły wdrażać i korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które poprawią efektywność ich pracy. Ale też pozwolą na zrównanie się z międzynarodową konkurencją.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News