Narzędzie do podkręcania Ryzenów doczeka się nowej wersji

Narzędzie do podkręcania Ryzenów, CTR, CTR 2.0

Procesory Ryzen można podkręcić w BIOSie płyty albo za pomocą oprogramowania Ryzen Master, ale można też sięgnąć po nieoficjalne narzędzie do podkręcania Ryzenów od overclockera Yuri Bubliy.

CTR 2.0 do podkręcania Ryzenów

Znany bardziej pod pseudonimem 1USMUS, twórca aplikacji CTR do podkręcania Ryzenów ogłosił właśnie nową wersję oprogramowania, która będzie oficjalnie dostępna do pobrania pod koniec stycznia następnego roku. Wprowadzi ona wsparcie układów Ryzen 5000 i nowy tryb HYBRID OC.

Czytaj też: Jak powstał pierwszy iPhone? Pojawiły się zdjęcia z fabryki
Czytaj też: Samsung z najmniejszą sprzedażą smartfonów od blisko dekady
Czytaj też: Wysokie temperatury Ryzenów? Winnym może być Epic Games

Hybrid OC zapewni jeszcze prostsze narzędzie do optymalizacji, łącząc w sobie ustawienia ręczne i standardowe trybu Boost dla procesorów. Zaoferuje dwa profile – P1 i P2, zapewniające kolejno wyższe zegary dla pojedynczego i wielu rdzeni.

Kolejnym dużym ulepszeniem jest nowa technologia monitorowania, która nie opiera się już na sterownikach chipsetu Ryzen Master i AMD. Dodatkowo w CTR 2.0 zostanie wprowadzony ciemny interfejs użytkownika, nowy tryb diagnostyczny i zaawansowane rejestrowanie.

Czytaj też: Yeston GeForce RTX 3070 Sakura Hitomi, czyli coś dla fanów bieli
Czytaj też: BioStar i ASRock o wsparciu Intel Core 11. generacji na płytach Z400
Czytaj też:
Plany produkcji procesorów Intela nowej generacji

Co ciekawe, twórca ogłosił, że CTR w wersji 2.1 doczeka się premiery w pierwszym kwartale 2021 roku, zapewniając automatyczny optymalizator krzywej dla procesorów Zen3, nową wersję hybrydowego przetaktowywania oraz nowy tryb pomiaru.