Reklama
aplikuj.pl

Mobilne procesory Intel Core Tiger Lake-H dostrzeżone po raz pierwszy

testy Intel Iris Xe MAX

Dziś po raz pierwszy otrzymaliśmy dowód na to, że mobilne procesory Intel Core Tiger Lake-H, a więc układy zorientowane na wydajność, rzeczywiście powstają.

Mobilne procesory Intel Core Tiger Lake-H

Intel kilkadziesiąt dni temu wrzucił na rynek serię procesorów mobilnych Tiger Lake-U o niskim poborze mocy, ale na te wydajniejsze modele musimy jeszcze poczekać. Nie za długo rzecz jasna, bo wspomina się o premierze w pierwszych tygodniach następnego roku, co potwierdza poniekąd pierwszy wyciek informacji na ich temat.

Czytaj też: Nowa rodzina modularnych zasilaczy Century od Montech dzierży złoto
Czytaj też: Koniec wsparcia dla starszej wersji Windows 10
Czytaj też: Apple znowu dodaje coś do systemu lub urządzenia, a potem tego nie używa

Bazujące na 10 nm procesie technologicznym Intel Core Tiger Lake-H porzucą już układ maksymalnie 4 rdzeni i 8 wątków, oferując nawet całe osiem rdzeni fizycznych.

Ich TDP sięgnie z kolei 45W, a liczba jednostek wykonawczych iGPU zostanie stosownie ograniczona do 32, co jest słuszne, jako że i tak tego typu procesory będą współpracować z dedykowanymi kartami graficznymi.

Czytaj też: Tak wygląda ASRock Radeon RX 6800 XT Taichi
Czytaj też: AMD Radeon RX 6800 XT podkręcony do ponad 2,5 GHz
Czytaj też: Spójrzcie na referencyjne Radeony RX 6000 od ASUSa i MSI

Najnowszy wyciek obejmuje debiut 8-rdzeniowego procesora Tiger Lake w Userbenchmark na platformie o nazwie kodowej „Insyde TigerLake” (via VideoCardz).