Reklama
aplikuj.pl

Produkcja elektrycznych Volkswagenów pod lupą

Produkcja elektrycznych Volkswagenów, Produkcja elektrycznych VW

Jak wygląda sprawa z fabrykami niemieckiego producenta słynnego m.in. z afery Dieselgate? Produkcja elektrycznych Volkswagenów już trwa w nich w najlepsze.

Produkcja elektrycznych Volkswagenów

Jako że przyszłość VW widzimy w niebieskiej barwie (charakterystycznym kolorze dla elektrycznych samochodów), dążenie firmy do produkcji EV śledzimy tak bardzo, jak tylko się da. Zwłaszcza teraz, kiedy całą Grupa Volkswagena znacząco poprawiła w 2020 roku możliwości co do produkcji elektrycznych samochodów na platformie MEB.

Czytaj też: Pierwsze Volkswageny Caddy California z Poznania
Czytaj też: Samochód Volkswagen Trinity choć rewolucyjny, ma też być tani
Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Volkswagen ID.5 oraz ID.4 GTX?

Obecnie produkcja EV na bazie MEB wrze w pięciu fabrykach – niemieckim Zwickau, Dresden i Mlada Boleslav oraz chińskim Foshan oraz Anting (to oczywiście nazwy miejscowości). Od 2022 roku do gry wejdą jednak trzy kolejne fabryki, wśród których znajdzie się jedna w USA.

Czytaj też: Tańszy Volkswagen ID.3 Pure Performance już dostępny w Polsce
Czytaj też: Spójrzcie na odświeżenie Volkswagena Polo 2022
Czytaj też: Volkswagen Arteon eHybrid i R już dostępny

Co ciekawe, maksymalne możliwości produkcyjne tych pięciu wspomnianych fabryk opiewają na łącznie ponad 900000 elektrycznych samochodów rocznie, ale trochę czasu minie aż Volkswagen osiągnie takie poziomy. Obecnie w fabryce w Zwickau dziennie produkuje się około 800 ID.3 oraz ID.4.