Produkcja Forda Mustanga zagrożona przez SUVy?

Mustang Mach 1 dla Europy

Najnowszy raport serwisu Ford Authority odpowiada na pytanie dotyczące tego, czy produkcja Forda Mustanga jest obecnie zagrożona przez SUVy.

Koniec dla Forda Mustanga?

Mustang, to jeden z tych samochodów, którego można kochać lub nienawidzić, ale też taki, którego zna każdy. Byłoby więc szkoda, gdyby jego produkcja została zatrzymana, co nie? Zwłaszcza że od debiutu swojego oryginału Mustang jest już z nami około 56 lat i nadal ewoluuje jako niewielki, sportowy, dwudrzwiowy samochód z silnikiem z przodu i napędem na tył.

Czytaj też: Ceny każdego Forda Mustanga 2021 są wyższe niż rok temu
Czytaj też: Napęd Mustanga nowej generacji zerwie z tradycją?
Czytaj też: Silnik Mustanga Shelby GT500 do kupienia? Ford zawalczy na rynku V8

Wchodząc w 2021 rok, Mustang to ostatni taki samochód w północnoamerykańskim składzie Forda pośród morza ciężarówek, SUVów i crossoverów. Tak powinno pozostać przez co najmniej jeszcze jedną generację… a później – tu już czyste spekulacje – pozostanie nam tylko coś w stylu elektrycznego Mustanga Mach-E.

Czytaj też: Ile będzie kosztował Ford Mustang Mach 1?
Czytaj też: Chociaż to koniec dla Mustang Shelby GT350, nie mamy co rozpaczać
Czytaj też:
Ford ujawnił Mustanga Mach 1 dla Europy

Potwierdził to szef Forda Mustanga, Jim Owens, który zapewnił świat, że pomimo posiadania bardzo małej części sprzedaży Forda, segment samochodów sportowych Mustang radzi sobie dobrze. Ba, w rzeczywistości jest to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie, chociaż technicznie rzecz biorąc, wszedł na światową scenę dopiero w swojej najnowszej generacji.