Nowe informacje o produkcji ogniw 4680 Tesli

Produkcja ogniw bateryjnych 4680, produkcja 4680 Tesli, produkcja ogniw 4680

Nowe ogniwa 4680 Tesli są nie lada osiągnięciem, które jakoś trzeba wprowadzić do produkcji. Chociaż opłacalniej byłoby, gdyby to firma sama się tym zajęła, najwyraźniej swoje siły połączy z Panasonic.

Produkcja ogniw 4680 Tesli

Podczas gdy Tesla od lat pracuje nad własną chemią ogniw akumulatorowych, nie stroni od współpracy z doświadczonymi producentami ogniw akumulatorowych, koncentrując się na produkcji modułów akumulatorów i pakietów.

Czytaj też: Spójrzcie na Model Y Tesli na felgach Vossen
Czytaj też: Obejrzyjcie pierwszy salon Tesli w Polsce na nagraniu
Czytaj też: Co zapewniają ulepszenia świateł Modelu 3 oraz Y Tesli?

Wśród firm, z którymi Tesla nieustannie współpracuje, znalazł się Panasonic, który jak dotąd był głównym partnerem Tesli w zakresie dostaw ogniw akumulatorowych. Jak podaje Nikkei Asia, najwyraźniej Panasonic już teraz pracuje nad liniami produkcyjnymi ogniw 4680 Tesli w swoich istniejących fabrykach. Pierwsze prototypy mają pojawić się już w następnym roku.

Nowe ogniwa są większe, oferują sześciokrotnie większą moc niż poprzednie ogniwa i pięciokrotnie większą pojemność energetyczną. Cechuje je zupełnie nowy projekt o znacznie większej obudowie i tak zwanej konstrukcji bez tablic (tabless design).

Czytaj też: Unikalny roadster Tesli aż oślepia swoją wyjątkowością
Czytaj też: Elektryczny Jaguar J-Pace zawalczy z Modelem X Tesli?
Czytaj też: Tesla ulepszy zasięg Modelu Y? Nowe odkrycie na to wskazuje

Nowe ogniwo ma wymiary 46 na 80 mm, czemu zawdzięcza swoją nazwę i potwierdziła, że sama wymiana obecnych ogniw na 4680, wydłużyłaby zasięg samochodu o dobre 16% i obniżyła o 14% cenę samego zestawu “na kWh” tylko na poziomie kształtu komórki.