Reklama
aplikuj.pl

Co zapewniają ulepszenia świateł Modelu 3 oraz Y Tesli?

Model Y ulepszenia, Model 3 ulepszenia

Tesla rozpocznie unowocześnianie reflektorów swoich najnowszych samochodów. Pozostaje więc pytanie, co dokładnie oznaczają ulepszenia świateł Modelu 3 oraz Y Tesli?

Ulepszenia świateł Modelu 3

W rzeczywistości te ulepszone światła są już z nami od października, czyli premiery odświeżenia Modelu 3 2021. Ogólnie jednak ich kwestia pozostała nieco tajemnicza, ponieważ tylko sporadycznie i tylko na niektórych rynkach dostrzegaliśmy te ulepszenia w nowych egzemplarzach na 2021 rok modelowy.

Czytaj też: Tesla ponownie zwiększyła zasięg Modelu S. Konkurencja już mu nie straszna
Czytaj też: Tesla ulepszy zasięg Modelu Y? Nowe odkrycie na to wskazuje
Czytaj też: Tesla ulepszyła Model Y przez odświeżenie Modelu 3

Na szczęście sprawę wyjaśnił serwis Electrek, który dowiedział się, że Tesla wprowadzi zaktualizowaną konstrukcję reflektorów do Modelu 3 i Modelu Y już na wszystkich rynkach na początku przyszłego roku. Wyciekło to za sprawą informacji do pracowników, która brzmiała następująco:

Zmieniamy światła Model 3 i Model Y na nowy projekt, który ostatecznie będzie spójny we wszystkich wariantach na całym świecie. Oczekujemy, że do pierwszego kwartału 2021 roku wszystkie pojazdy Modelu 3 i Modelu Y będą wyposażone w tę nową jednostkę.

Czytaj też: Pokaz autonomii Modelu 3 Tesli. Przeciwnik? Śmieciarka
Czytaj też:
Co daje pompa ciepła w Modelu 3 Tesli?
Czytaj też:
Ustawienia autonomicznego trybu Tesli ujawnione przez Hakera

Ulepszenia sprowadzają się przede wszystkim do mocniejszej i bardziej precyzyjnej wiązki światła, która ma bardziej kwadratowy wzór niż poprzednie reflektory Modelu 3 oraz Y. Finalnie różnica jest ogromna.