Reklama

Produkcyjna forma Cadillac Lyriq ciągle wygląda oszałamiająco

Produkcyjna forma Cadillac Lyriq, Cadillac Lyriq, Cadillac Lyriq 2023

Koncepcyjny Lyriq mógł zachwycić, ale był jedynie koncepcją. Nie to, co ujawniona właśnie produkcyjna forma Cadillac Lyriq, która na całe szczęście wygląda znajomo.

Oto produkcyjna forma Cadillac Lyriq

Warto zacząć od informacji, że Cadilac Lyriq dzierży nowy język projektowy marki, który obejmuje unikalną maskownicę z charakterystycznymi elementami oświetleniowymi, liczne otwory wentylacyjne w zderzaku i bardzo wąskie, pionowe reflektory. W formie koncepcyjnej zachwycał swoimi kształtami i szczegółami, których na szczęście nie zmieniono aż tak bardzo w drodze do wersji legalnej na drogi publiczne. Ta będzie dostępna

Czytaj też: Zadebiutował Cadillac CT5-V Blackwing. To najmocniejszy Cadillac w historii

Widoczne na pierwszy rzut oka zmiany sprowadzają się do porzucenia wielkich felg i bocznych kamer na rzecz już skromniejszych 20- i 22-calowych wariantów oraz tradycyjnych lusterek. Poprawiono także konstrukcję drzwi, aby zapewniać lepszą widoczność, ale to, co robiło wrażenie, czyli dosyć ostre krawędzie, smukłe światła i centrum zderzaka z diodami LED pozostały praktycznie nietknięte, jak samo wnętrze.

Nabywcy będą mieli do wyboru dwie opcje kolorystyczne nadwozia w chwili premiery: metalik satynowej stali lub metalik w kolorze gwiezdnej czerni,

Czytaj też: Data premiery Cadillac Celestiq zdradzona w nowym raporcie

Wszystko co wiemy o Cadillac Lyriq

Sam w sobie Lyriq jest wyjątkowy dla Cadillaca, ponieważ będzie to pierwszy całkowicie elektryczny samochód marki, który trafi do masowej produkcji w przyszłym roku. Gdyby tego było mało, będzie pierwszym ze wszystkich modeli GM, w którym zastosuje się nową modułową platformę elektryczną, zasilaną akumulatorami Ultium.

Według firmy 100-kilowatogodzinny akumulator Lyriq zapewnia prawie 500 km zasięgu, choć na oficjalne testy (EPA, czy WLTP) trzeba jeszcze czekać. Wiemy też, że szybkie ładowanie prądem stałym o mocy ponad 150 kW będzie pewnikiem, ale opcją będzie też ładowanie w domu z mocą 19 kW.

Wewnątrz Lyriq w wydaniu Sky Cool Grey lub Noir znajduje się jeden z największych wyświetlaczy informacyjno-rozrywkowych na świecie. W grę wejdzie wyświetlacz LED o przekątnej 33 cali, który obejmuje większość deski rozdzielczej.

Czytaj też: Przyszłość modeli V i Blackwing Cadillaca

Więcej o całkowicie elektrycznym Cadillacu Lyriq dowiemy się bliżej daty sprzedaży. Wstępnie oczekuje się, że Lyriq trafi do sprzedaży pod koniec 2022 roku, a bardziej precyzyjny harmonogram nie został jeszcze ogłoszony. W ślad za nim pojawią się inne elektryczne modele marki, a w tym elektryczny Escalade i SYMBOLIQ.