Reklama
aplikuj.pl

[aktualizacja] Oficjalny program playtesterski CD Projekt RED rusza

cd projekt red

CD Projekt RED ogłosił start nowego programu playtesterskiego dla graczy. Teraz fani gier studia będą mieli okazję przekazać swoje opinie na temat produkcji rodzimego studia.

CD Projekt RED Playtesting Program

CD Projekt RED zaprasza do wzięcia udziału w nowym programie – RED Playtesting! Jest on skierowany do wszystkich osób chcących uczestniczyć w procesie tworzenia nowych gier studia w roli playtesterów i playtesterek. Podczas playtestów, deweloperzy będą zbierać cenne uwagi, które posłużą do ulepszania wybranych elementów gier oraz przystosowania ich do wymagań i oczekiwań graczy z całego świata.

Czytaj też: Dodatek do Cyberpunk 2077 z rekordowym budżetem

W grafice promocyjnej programu testerskiego CD Projekt RED widoczne są wszystkie serie studia czyli Cyberpunk, Wiedźmin oraz Gwint. Z przecieków, które jednak do mnie dotarły kilka tygodni temu wynika jednak, że playtesterzy głównie mogą liczyć na sprawdzenie nowego dodatku do Cyberpunk 2077 – Widmo Wolności (Phantom Liberty).

Szczegóły CD Projekt RED Playtesting Program

Zainteresowani programem testerskim CD Projekt RED? Oto dodatkowe informacje na jego temat.

Cały proces playtestów odbywa się w języku angielskim, a chętni do wzięcia udziału muszą mieć skończone szesnaście lat. Playtesty odbywają się aktualnie w siedzibie CD PROJEKT RED w Warszawie, a także w Bostonie i Vancouver. Nieustannie jednak szukane są nowe sposoby na angażowanie graczy, więc jeśli chcecie wziąć udział w playtestach, zarejestrujcie i tak. CD Projekt da znać, jeśli któryś z planowanych przez nich testów będzie odbywał się w potencjalnie dogodnym dla gracza miejscu i terminie.

Czytaj też: Blizzard opuszcza Chiny, ale Diablo Immortal zostaje

Jak zapisać się na playtesty? Zalogujcie się na tej stronie , korzystając ze swojego konta GOG i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy. Wasze dane trafią do bazy kontaktowej, dzięki czemu w przyszłości unikniecie wielokrotnego zapisywania się na nowe testy. Logowanie przez konto GOG jest wymagane, żeby zagwarantować bezpieczeństwo danych.

Pamiętajcie, że testy są tajne i nie będziecie mogli dzielić się informacjami na temat tego, co zobaczycie.

Z uwagi na poufny charakter informacji, do których będziesz mieć dostęp, prosimy o nieudostępnianie szczegółów testowanych gier, szczególnie tych będących w fazie produkcji (włączając w to teksty, zrzuty ekranów, wideo, audio, streaming). Dodatkowo przed udziałem w playteście poprosimy Cię o podpisanie umowy o zachowaniu poufności, tzw. NDA — Non Disclosure Agreement.

CD Projekt RED przesłał do nas również dodatkowe informacje na temat RED Playtesting.

W ramach programu RED Playtesting organizujemy spotkania, podczas których obserwujemy doświadczenia użytkowników (tzw. user experience). Prezentujemy i udostępniamy do testowania elementy naszych gier i usług na różnych etapach produkcji, ale nie tylko — może to także dotyczyć innych zasobów (np. projektów materiałów promocyjnych i in.). Podczas playtestów możemy na przykład pytać o wrażenia i opinie dotyczące balansu czy mechanik walki, różnorodnych aspektów fabuły lub dialogów, budowania świata, czy chociażby wielkości ikonek w interfejsie. Wszystko po to, by w oparciu o opinie i uwagi osób uczestniczących w playtestach tworzyć jeszcze lepsze produkcje, odpowiadające oczekiwaniom graczy na całym świecie. Informacje, które nasz zespół badawczy uzyska dzięki playtestom, pomagają w procesie tworzenia nowoczesnych, wysokiej jakości i innowacyjnych gier.