Reklama
aplikuj.pl

Milion pobrań rządowej apki pomagającej w walce z pandemią

aplikacja STOP COVID - ProteGo Safe, koronawirus, Koronawirus aplikacja, STOP COVID ProteGo Safe

ProteGO Safe, rządowa aplikacja, która ma pomóc w walce z pandemią została pobrana już przeszło milion razy. Apel premiera Mateusza Morawieckiego jak widać okazał się skuteczny.

ProteGO Safe z milionem pobrań

Kilka dni temu, przed wprowadzeniem w całym kraju żółtej strefy, premier Mateusz Morawiecki apelował do Polaków, by pobrali aplikację ProteGO Safe. Dzięki niej mamy możliwość dodatkowego zabezpieczenia się przed zakażeniem koronawirusem. Aplikacja wyśle powiadomienie, gdy zetkniemy się z osobą z podejrzeniem koronawirusa, pozwoli wykonać test oceny ryzyka, a także umożliwia prowadzenie dziennika zdrowia. Korzystając z aplikacji jesteśmy zachęcani, by codziennie wykonywać testy dotyczące naszego stanu zdrowia, by jak najszybciej odkrywać pierwsze symptomy zakażenia koronawirusem.

Czytaj też: Popłoch na Instagramie. Trzeba będzie oznaczać płatne posty

Czytaj też: Snapchat umożliwia dodawanie muzyki do snapów

Czytaj też: Zoom z nowymi funkcjami. Wśród nich pełne szyfrowanie połączeń

Jak poinformował Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji aplikacja staje się coraz popularniejsza wśród naszych rodaków. Obecnie pobrano ją już 1 009 840 razy.

Jak działa ProteGO Safe?

Działanie aplikacji jest dość proste. ProteGO Safe łączy się z innymi urządzeniami, na których zainstalowana została apka. Jeśli któraś z tych osób została zakażona koronawirusem dostaniemy stosowne powiadomienie o zagrożeniu, podobnie jak wszystkie inne osoby, które miały z zakażonym kontakt w przeciągu ostatnich 14 dni. Użytkownicy zapewniani są o anonimowości, gdyż aplikacja nie pobiera żadnych danych, nawet lokalizacji.