Prototyp Cadillac CT4-V Blackwing dostrzeżony w testach

Prototyp Cadillac CT4-V Blackwing dostrzeżony w testach

Sportowy sedan prosto od Cadillaca, czyli amerykańskiej przygody z CT4-V (tego widzicie wyżej) i CT5-V ciąg dalszy, który tym razem dotyczy wersji Blackwing.

Fotografowie Motor1 złapali właśnie tego mniejszego z dwóch sedanów, czyli model CT4-V Blackwing podczas testów na General Motors Milford Proving Ground w Michigan. Obecność kamuflażu wskazuje na zmiany na nadwoziu w porównaniu wydania Blackwing do standardowych wersji, a szczególnie na przednich i tylnych zderzakach oraz listwach progowych.

Nie zabrakło nawet kanałów chłodzących przednie hamulce, jak zresztą bardziej okazałego spojlera na pokrywie bagażnika. Aluminiowe felgi są prawdopodobnie odrobinę większe, a wydatniejsze wloty powietrza z przodu sugerują, że potrzebne jest lepsze chłodzenie silnika ukrytego pod wybrzuszoną maską.

Te dwa modele Cadillaca Blackwing tak naprawdę nie użyją 4-litrowej V8 z podwójnym turbodoładowaniem o tej samej nazwie. Plotka głosi, że firma zdecyduje się na 3,6-litrowy silnik V6 z ATS-V, który zapewnia osiągi rzędu 464 KM mocy i 603 Nm momentu obrotowego. Oczekuje się również oferowania dziesięciobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Czytaj też: Ten elektryczny pickup Rivian przekona Was do elektrycznej potęgi

Najnowsze dane wskazują, że oficjalne ujawnienie Blackwing CT4-V zostało opóźnione z powodu pandemii koronawirusa. Oczekuje się, że ukaże się do końca roku lub na początku 2021 roku, kiedy wydanie CT5-V Blackwing również zostanie ujawnione.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News