Reklama
aplikuj.pl

Prototyp nowego Land Rover Defender budzi kwestię V8

nowy Land Rover Defender, prototypowy Land Rover Defender, prototyp Defendera, nowy prototyp Defender V8

Nowa seria zdjęć szpiegowskich zapewnia najświeższe spojrzenie na kolejne wydanie Land Rovera Defender napędzanego V8.

W tym wydaniu nowy Defender przyjął ciało w atrakcyjnej dwukolorowej kolorystyce, które nie mierzi nawet gram kamuflażu, choć naklejki „Prototype Vehicle” na nadwoziu mówią same za siebie (Motor1). Podobnie zresztą, jak cztery końcówki wydechu, które współpracują z tajemniczym silnikiem V8.

Tak naprawdę to właśnie kwestia silnika jest najciekawsza w nowym Defenderze, ponieważ nieoficjalnie krążą plotki o dwóch możliwościach. Jaguar Land Rover postawi albo na V8 BMW z dwoma turbosprężarkami o mocy nawet do 617 KM i 750 Nm momentu obrotowego.

Jednak wcześniej Autocar sprawdził rejestrację innego testowego pojazdu, a dokumenty pokazały, że napędza go silnik benzynowy, który najpewniej jest 5-litrową jednostką V8 dostępną w modelach takich jak Range Rover, Range Rover Sport i Range Rover Velar.

Czytaj też: Porsche przyznaje się do złej skrzyni biegów w Cayman GT4

Problem w tym, że te silniki wkrótce przestaną być produkowane, więc to możliwe, że najpierw firma stworzy sobie pokaźny zapas. Dalsze plotki mówią z kolei, że nowy Defender pojawi się w cyfrowej formie pod koniec 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News