WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Przeciek od Lenovo wskazuje na mobilne Intel Core 9. generacji

Jak to zazwyczaj bywa i tym razem przed oficjalną zapowiedzią i długo przed samą premierą docierają do nas niekontrolowane przecieki. Dziś z kolei Lenovo puściło plamę, ujawniając plany Intela co do mobilnych procesorów Intel Core 9. generacji.

Wszystko przez listę specyfikacji, jaką producent udostępnił na swojej stronie. Mowa o serii S530, w której ma wystąpić IdeaPad S530-13IWL w trzech wariantach, wspominających właśnie o nieznanych mobilnych układach Intel Core. Mowa o całej gamie „Core”, w których znajdzie się zarówno i3, jak i i5 oraz i7, ale z serii „U” skrojonej specjalnie dla laptopów. W grę wchodzi i7-9550U, i5-9250U oraz i3-9130U, które mogą zastąpić kolejno Core i7-8565U, Core i5-8265U oraz Core i3-8145U.

Przeciek od Lenovo wskazuje na mobilne Intel Core 9. generacji
Przeciek od Lenovo wskazuje na mobilne Intel Core 9. generacji

Jednak co do samego procesu i architektury nie mamy wielkiej pewności. W grę wchodzi bowiem kodowa architektura Whiskey Lake… ale również Comet Lake U (która przed kilkoma dniami ukazała się w desktopowej wersji). Bez względu na to procesory będą bazować ciągle na 14nm procesie, ale udoskonalonym. Szkoda tylko, że to któryś raz z rzędu. Zapowiedzi powinni dotrzeć do nas przed targami CES, choć to na nich producenci notebooków zapewne będą pokazywać, na co stać ich nowy sprzęt.

Czytaj też: Porównanie wydajności AMD EPYC Rome oraz Intel Cascade Lake-AP w Cinebench R15

Źródło: Guru3d