WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Przejście z PlayStation 4 na PlayStation 5 będzie bezproblemowe

Przejście z PlayStation 4 na PlayStation 5 nie będzie problematyczne. Czego oczekiwać po zakupie nowej konsoli?

W sumie to trochę niesprawiedliwe, że gdy Microsoft zapowiedział możliwość uruchomienia starych gier na nowej konsoli, to po początkowej euforii wyszło, że z tej możliwości korzysta tylko około 2 procent graczy. Gdy za to Sony mówi o wstecznej kompatybilności – zdaje się, że zainteresowanie jest o wiele większe.

Czytaj też: Gry indie na nowej generacji przestaną wyglądać i działać tak źle jak teraz

CEO Sony Jim Ryan wypowiedział się na temat tego jak ważne jest dbanie o poprzednią generację konsol. PlayStation 4 ma otrzymywać wsparcie jeszcze przez trzy lata po premierze PlayStation 5. Oczywiście nie liczyłbym na kolejne ogromne aktualizacje, ale dbanie w postaci mniejszych łatek czy optymalizacji działania sieci na pewno będą dotyczyło też PS4.

Sony doskonale wie jak wyjątkowo dużo osób udało im się zachęcić do kupienia PlayStation 4. Tak wielka baza graczy to grupa, z którą Sony chce pracować, aby zachęcić ich do przejścia na nową generację. Aby udało się przenieść większość graczy – konsole muszą ze sobą być w pewnej części zbliżone. W związku z tym PlayStation 5 bez problemów uruchomi wszystkie gry z PlayStation 4.

Uruchamiane gry z PlayStation 4 mają dotyczyć również produkcji przeznaczonych na PlayStation VR. Jak ulepszone zostaną gry? Mają one działać… różnie. Część produkcji będzie zmuszona do identycznego działania jak na PS4, aby nic się w nich nie psuło. W miarę możliwości – inne tytuły zyskają trochę klatek na sekundę.

Czytaj też: Twórca Fallout 76 uważa, że tym razem Sony i Microsoft nie popełnią błędów

Źródło: glitched.africastatic.techspot.com