Reklama

Rekordowa ilość danych przesłanych przez klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu w 2020 roku

Plus i Cyfrowy Polsat, przesył danych

Aż o 36% wzrósł przesył danych, którego w ubiegłym roku dokonali klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu, wszystko dzięki nowoczesnej sieci 5G, która swoim zasięgiem obejmuje coraz większą ilość Polaków, a także urządzeniom od Plusa, które tę sieć obsługują.

Ponad 1,5 mld gigabajtów danych przetransferowanych przez klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu w 2020 roku

W ubiegłym roku klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu przesłali dokładnie 1518 petabajtów. To kolejny rok, w którym w tej sieci zanotowano spory wzrost. W dużej mierze jest to zasługa sieci 5G, która w znacznym stopniu zwiększa szybkość i pojemność sieci, więc korzystanie z mobilnego internetu jest przyjemniejsze. Również pandemia i przeniesienie aktywności do internetu miało wpływ na zwiększony przesył. natężenie aktywności rozpoczęło się w marcu i potem narastało, choć zaobserwować można było kilka momentów, w których spadało. Te również można powiązać z pandemią i chwilowym zmniejszeniem obostrzeń.

Czytaj też: Płatności zbliżeniowe Blik – znamy pierwsze szczegóły
Czytaj też: Zmiany na Allegro – zakupy tylko z zarejestrowanym kontem i nowe warunki Smarta
Czytaj też: Bitcoin z kolejnym rekordem wartości!

2020 rok przyniósł modernizację infrastruktury Plusa i budowę pierwszej w Polsce sieci 5G, która jest najszybsza w Polsce. Kolejne nadajniki pozwoliły na korzystanie z niej we wszystkich 16 województwach i dostęp do 7 mln Polaków. W tym roku zaś planowane są kolejne prace, dzięki którym zasięg otrzyma przeszło 11 mln osób. By móc w pełni cieszyć się siecią 5G Plus cały czas powiększa ofertę urządzeń obsługujących 5G. Obecnie mają już ponad 20 takich urządzeń, a najtańsze z nich (realme 7 5G) kosztuje mniej niż 1000 zł.