Reklama
aplikuj.pl

Nadaj swojej gitarze nowoczesnego, bo podczerwonego charakteru

przetwornik gitarowy, przetwornik do gitary, gitara przetwornik optyczny, przetwornik na mostek gitara,

Zamiast używać magnesów i cewek do przekształcania ruchów strun w napięcie analogowe, czyli rejestrowania drgań struny, przetwornik oPik wykorzystuje do tego światło podczerwone. Tak – to nowatorskie.

Teraz oPik trafił na Kickstartera, kusząc wszystkich gitarzystów, lubiących nieco pozmieniać w swoim sprzęcie. Sam przyjmuje postać dwóch pasków diod podczerwieni, które przechwytują natychmiast wszelkie drgania strun – zarówno tych metalowych, jak i nylonowych.

Bez względu na oświetlenie, czy otoczenie, ponieważ technologia została zaprojektowana tak, aby „skupiać się” na strunach. Sam sygnał jest z kolei przetwarzany przez wzmacniacz. 

Choć twórcy podkreślają, że ten przetwornik ma konstrukcję analogową, ale parametry wyjściowe można modyfikować cyfrowo za pomocą aplikacji towarzyszącej na smartfonie poprzez Bluetooth. 

Czytaj też: Thermaltake wprowadza do sprzedaży obudowę V250 TG ARGB

Nie należy jednak szaleć na tym punkcie, ponieważ Wasza gitara musi wspierać kształt i sposób montażu tego przetwornika oPik (oryginalnie ōPik) na mostku. Cena? Tutaj również sporo, bo 179$ z planowaną wysyłką w październiku. 

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News