Reklama

Przyszłość sztucznej inteligencji. Dalej będzie rozpoznawała kota jako psa?

samsung event

Samsung zapowiada ciekawe wydarzenie online, które dostępne będzie dla każdego fana technologii. Poruszanym tematem będzie sztuczna inteligencja.

Jeśli jesteście weteranami Internetu to zapewne kojarzycie mema, w którym na pierwszym obrazku przewidywana jest przyszłość zdominowana przez sztuczną inteligencję, a na następnym – pokaz jej teoretycznego działania, gdzie błędnie rozpoznaje zwierzę. Jak to będzie z tą SI?

Czytaj też: Poznaliśmy szczegóły oferty T-Mobile GO!
Czytaj też: Stacje bazowe 5G Huawei mają w sobie sporo amerykańskich części
Czytaj też: Orange rozdaje 14 GB, ale czas się kończy, więc szybko aktywujcie pakiet

Samsung AI Forum 2020 – macie dwa dni?

W dniach 2-3 listopada Samsung organizuje czwartą edycję Samsung AI Forum 2020. Ale spokojnie, nigdzie nie trzeba wychodzić z domu. Forum odbędzie się na kanale YouTube, więc będzie bezpiecznie. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Samsung AI Forum 2020 pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI.

Czytaj też: Co dalej z Huawei? Firma zapowiada debatę
Czytaj też: Sieć 5G na 26 GHz – branża i antykomórkowcy zabrali głos
Czytaj też: Znamy pierwsze stanowiska w konsultacjach projektu ustawy o KSC

Czego się spodziewać?

W pierwszy dzień forum światowej sławy eksperci opowiedzą o Technologiach SI zmieniających rzeczywistość. Pojawią się ponadto takie tematy jak: globalne wyzwania, którym w najbliższej dekadzie musimy stawić czoło przy pomocy technologii AI, ograniczenia sztucznej inteligencji w odniesieniu do rzeczywistych problemów, takich jak pandemie czy zmiany klimatyczne, a także to czy naprawdę potrzebujemy AI.

Sesje, które odbędą się drugiego dnia forum, prowadzone będą przez Samsung Research, hub badawczo-rozwojowy, który opracowuje zaawansowane technologie znajdujące swoje zastosowanie w urządzeniach Samsung. Dr Sebastian Seung wygłosi wykład wprowadzający pt. „SI skupione na człowieku”. Następnie swoimi spostrzeżeniami podzielą się eksperci w dziedzinie sztucznej inteligencji aktywnie prowadzący badania w tym zakresie na całym świecie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News