WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Radeon RX 5700 XT i RX 5700 w teście Final Fantasy XV

Karty graficzne AMD Radeon RX 5700 XT i RX 5700 dostaniemy w swoje łapki dopiero 7 lipca i choć ponownie nie dostaniemy od Czerwonych czegoś, co zagroziłoby pozycji lidera Nvidii na rynku, to oba modele zapowiadają się dosyć obiecująco. Tym razem człowiek-legenda w technologicznym półświatku odnalazł je we wbudowanym teście Final Fantasy XV.

Czytaj też: Myślisz, że nie potrzebujesz PCIe 4.0? 3DMark twierdzi inaczej

Na sam początek warto zaznaczyć, że tego typu testy zdecydowanie faworyzują karty NVIDIA. Oczywiście to żadna obrona AMD, ale chcę tylko zaznaczyć to, że przedpremierowe i tak jednostronne testy nie powinny nam dawać okazji do finalnej oceny wydajności Radeon RX 5700 XT i RX 5700. Tą przyjdzie nam określić dopiero po wypływie niezależnych testów.

Tak więc, zapewne referencyjne modele Radeon RX 5700 XT i Radeon RX 5700 wpadły do wspomnianego benchmarku, stawiając czoła rozdzielczości 2560 x 1440 (2K) na ustawieniach wysokich. Nowe karty AMD są też wymierzone prosto w modele GeForce RTX 2060 i RTX 2070, które jednak przechodzą powoli do historii na rynku, bo 2 lipca zastąpią je warianty SUPER. Jednego z nich również tutaj nie zabrakło:

Niestety takie wyniki nie wróżą dobrze dla obu Radeonów, choć przynajmniej pozwoliły AMD wejść do tej statystyki. Radzą sobie podobnie, co karty Nvidii sprzed generacji, ale jak już powiedziałem – przed wyciąganiem daleko idących wniosków, musimy jeszcze poczekać. Ich ceny wynoszą kolejno 449$ i 329$. Ten tańszy wygląda z kolei całkiem nieźle, bo kosztuje o całe 50$ mniej od GTX 1660 Ti, którego przecież przewyższa.

Czytaj też: Wyciekły szczegóły i cena GeForce RTX 2000 SUPER

Źródło: Wccftech