WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Poznaliśmy kolejny rąbek tajemnicy nowych kart graficznych AMD

Coraz więcej dzieje się wokół nowych kart graficznych AMD, czyli serii Radeon RX 6000, która zadebiutuje już 28 października. Tym razem poznaliśmy tajemnicę dwóch nazw kodowych.

Okazało się, że Sienna Cichlid oraz Navy Flounder, to nazwy używane wewnętrznie przez twórców oprogramowania AMD typu open source w odniesieniu do serii GPU Navi 2X. Kolejno oznaczają one układ graficzny Navi 21 oraz Navi 22 (via VideoCardz).

Jak wyjaśnili sami programiści, te nazwy kodowe nie mają żadnego znaczenia i są generowane losowo w formie techniki przeszkadzającej nam w przedpremierowym poznaniu tajemnic nowych produktów AMD. Nic dziwnego, jako że poszukiwanie informacji na ich temat jest szalenie łatwe, kiedy w grę wchodzi otwarty kod źródłowy.

Czytaj też: Gotowy komputer to zło? Nie, jeśli mądrze go kupisz

Wiemy już, że tak jak Dimgrey Cavefish jest oznaczeniem rdzenia graficznego Navi 23, tak Sienna Cichlid oraz Navy Flounder, to jego wydajniejsi bracia na bazie architektury RDNA 2.0. Te trzy rdzenie napędzą najpewniej (kolejno) Radeona RX 6600/6500, RX 6800/6700 i wreszcie RX 6900.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News