WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Range Rover Velocity Overfinch zachwyca unikalnością

Range Rover Velocity Overfinch zachwyca unikalnością

Poznaliśmy właśnie klejnot w rodzinie Range Roverów, który zostanie zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Fort Lauderdale 31 października 2019 roku. Będzie to nic innego, jak Velocity Overfinch.

Overfinch jest niczym innym, jak profesjonalnym tunerem samochodów Range Rover z długą tradycją i historią, dlatego jego zmodernizowane modele samochodów zupełnie innego producenta są tak dopracowane i tak rzadkie – firma zwyczajnie nie musi tworzyć setek z nich, aby koszty projektu się zwróciły. Swojego najnowszego Velocity Overfinch oprze o luksusowy model Range Rover 5.0 V8 w wersji Autobiography lub SVAutobiography.

Podobnie jak w przypadku każdej kreacji Overfinch, celem jest stworzenie czegoś wyjątkowego, luksusowego, osobistego i zdecydowanie wydajnego. Overfinch Velocity będzie prezentowany wraz z dwoma innymi specjalnie zaprojektowanymi pojazdami na wystawie i będzie ograniczony do zaledwie dziesięciu egzemplarzy na całym świecie.

Od kultowego napisu na masce po charakterystyczną stylizację z włókna węglowego, Velocity zajmuje centralne miejsce jako flagowy produkt firmy, który na zdjęciach prezentuje się dumnie w kolorze satyny czarnej. Zawiera przy tym zestaw paneli nadwozia z włókna węglowego z 23-calowymi misternie zaprojektowanymi felgami aluminiowymi. Pod maską znajduje się ten sam 5-litrowy doładowany silnik V8, który wytwarza moc od 525 do 575 koni mechanicznych w zależności od specyfikacji. Jest ponadto wyposażony w układ wydechowy Overfinch.

Wewnątrz wysoka klasa jest oczywiście kontynuowana, sprowadzając się do wyselekcjonowanej pikowanej w sześciokąty skórze, a także możliwości wyboru z szerokiej gamy dodatkowych dodatków, dzięki którym każdy z dziesięciu samochodów będzie naprawdę wyjątkowy.

ŹRÓDŁO: Motor1