Reklama
aplikuj.pl

Reboot Alone in the Dark wyciekł i robi ukłon w stronę klasyki

alone in the dark

Okazuje się, że plotki o powrocie Alone in the Dark nie były przesadzone. Tytuł naprawdę powraca i odcina się od ostatniej nieudanej odsłony. Czego się spodziewać po reboocie gry?

Alone in the Dark powraca po latach

Choć marka Alone in the Dark była w przeszłości popularną serią, to jednakże odsłona z 2008 pogrzebała tytuł na lata. Jeśli jesteście ciekawi jak wypadła ostatnia gra, to możecie zakupić ją aktualnie w promocji na Steam za… 3,79 zł. Cena produkcji dość dużo mówi o tym tytule.

Czytaj też: Red Hood zachwycił graczy w zwiastunie Gotham Knights

Jeśli jednak macie ochotę sprawdzić, jak wyglądały oryginalne odsłony tego survival horroru to być może warto rozważyć zestaw za… 5,39zł na Steam. W ten sposób do naszej biblioteki trafią również odsłony z numerkami od 1 do 3. Ale jeśli chcecie zagrać w coś nowszego…

Nowe Alone in the Dark Reboot!

Nowa odsłona serii wyciekła i jest rebootem serii. Oznacza to nowy start z kilkoma zmianami, ale trzeba przyznać, że pierwsze informacje wskazują na inspirację oryginalnymi odsłonami. Nowe Alone in the Dark ma być psychologicznym survival-horrorem, który za cel stawia sobie bycie listem miłosnym do odsłon z lat dziewięćdziesiątych.

Czytaj też: Kolejna szalona grupa w Saints Row ujawniona

W nowej grze wcielimy się w dwóch bohaterów. Edward Carnby oraz Emily Hartwood eksplorować będą tajemnicze korytarze gotyckiej posiadłości, walczyć z potworami oraz rozwiązywać łamigłówki. Motywacja bohaterów? W 1920 roku wujek Emily Hartwood znika i bohaterka wraz z prywatnym detektywem (druga postać) udają się do posiadłości Derceto w poszukiwaniu zaginionego. Jak się zapewne domyślacie – śledztwo zamienia się w horror.

Poniżej zamieszczamy zrzuty ekranu z gry z wersji PlayStation 5.

Choć nowy deweloper (Pieces Interactive) w przeszłości tworzył tylko dodatki do Titan Quest (Atlanta oraz Ragnarok) oraz stworzył Magicka 2, to jednak jestem spokojny o jakość produkcji. Autorem historii w nowym Alone in the Dark jest Mikael Hedberg, czyli autor historii z gier SOMA oraz Amnesia. Jeśli jeszcze nie graliście w SOMĘ to gorąco do tego zachęcam. Historia z produkcji pozostanie z Wami na lata.