Reklama
aplikuj.pl

Redfall to wyzwanie nie tylko dla graczy

redfall

Redfall to najnowsza produkcja studia Arkane, które zasłynęło dzięki wielu wspaniałym tytułom. Tym razem w ich grze pojawia się jednak współpraca i deweloperzy stanęli przed nowymi wyzwaniami.

Współpraca w Redfall

Gra Redfall będzie dostępna wyłącznie na platformach Xbox X|S i PC (Steam/Epic Games Store) w 2023 r. Posiadacze Xbox Game Pass zagrają w tę produkcję w ramach abonamentu. Czy jednak będzie to tytuł warty sprawdzenia? Gracze Arkane cenili firmę za świetne gry dla pojedynczego gracza, a ich ostatni Deathloop został przyjęty przez graczy dość w różny sposób. Arkane dalej jednak idzie w stronę dodatkowych sieciowych elementów, przez co firma uczy się implementacji nowych mechanik do swoich sprawdzonych rozwiązań.

Czytaj też: Blizzard krok bliżej do nowego początku. Koniec bety Overwatch 2

„W trakcie pracy nad grą napotkaliśmy różne wyzwania – jednym z nich było połączenie naszej miłości do systemowej rozgrywki i różnych sposobów ulepszania postaci z trybem współpracy”, mówi dyrektorka artystyczna Karen Segars. „Możliwość korzystania z ciekawych kombinacji własnych mocy i narzędzi, a następnie łączenia ich z odmiennymi mocami i narzędziami innych graczy sprawia, że rozgrywka w świecie Redfall jest jeszcze zabawniejsza i bardziej nieprzewidywalna”.

Ulepszanie umiejętności bohaterów i broni pomaga również stworzyć bardziej zróżnicowaną drużynę w trybie współpracy. Załóżmy, że każdy w zespole chce grać Devem. Skupiając się na różnych ulepszeniach jego mocy i broni możemy otrzymać czterech bardzo różnych, wyspecjalizowanych Devów.

Arsenał Redfall

„Nasza broń jest ciekawą odskocznią od gatunku”, mówi dyrektor produkcji, Ben Horne. „Stworzyliśmy opcje, które gracze już znają i kochają, takie jak rzadkie strzelby i karabiny wyborowe z losowo generowanymi cechami, dzięki czemu każdy egzemplarz zapewnia nieskończony potencjał kombinacji. No i jest też prawdziwa broń łowców wampirów – na przykład wyrzutnia kołków albo promień ultrafioletowy – której w walce z krwiopijcami można używać strategicznie”.

Czytaj też: Wakacyjne skiny w Marvels Avengers. Czarna Wdowa na plaży

Gracze wybiorą zatem broń pasującą do własnego stylu gry i w trakcie eksploracji wyspy szukać będziemy przedmiotów, które są nam najbardziej potrzebne. Możliwe, że w Redfall znajdziemy broń zmontowaną dosłownie z przedmiotów codziennego użytku, które mieszkańcy akurat mieli pod ręką. Deweloperzy sugerują, abyśmy wyobrazili sobie „stary rodowy karabin myśliwski dziadka z gadżetami przyklejonymi taśmą izolacyjną”.