Reklama
aplikuj.pl

REDmod oficjalnie dostępny! Cyberpunk 2077 będzie żył wiecznie

redmod

CD Projekt RED udostępnił swoje narzędzia moderskie przeznaczone do modyfikowania Cyberpunk 2077. Tytuł dzięki społeczności może otrzymać niemalże nieograniczone modyfikacje, które sprawią, że gra będzie nieśmiertelna.

REDmod już dostępny

REDmod to darmowe DLC do Cyberpunka 2077, które zapewnia zintegrowane wsparcie w instalacji i wczytywaniu modów do gry. Zawiera nowe narzędzia modderskie, dzięki którym tworzyć można mody do Cyberpunka 2077.

Czytaj też: Polski język w Dead Space Remake lepszy, niż myślicie

Możesz używać narzędzi modderskich REDmod osobno (poprzez wiersz poleceń) albo zintegrować go z edytorem modów WolvenKit (zalecane dla najlepszej wydajności i łatwości użytkowania).

REDmod dostępny jest na GOGu, Steamie oraz Epic Games Store.

Po zainstalowaniu darmowego DLC REDmod należy uruchomić narzędzie modderskie z folderu gry (\Cyberpunk 2077\tools\redmod\bin\redMod.exe). Przykład pełnej ścieżki: D:\SteamLibrary\steamapps\common\Cyberpunk 2077\tools\redmod\bin\redMod.exe

Jak instalować mody za pomocą REDmod?

Aby zainstalować mody, wystarczy skopiować wybrany plik z modem do odpowiedniego folderu gry, tak jak jest to wskazane w instrukcji danego moda. Nowe mody, kompatybilne z REDmodem powinny zostać umieszczone w folderze \Cyberpunk 2077\mods. Mody kompatybilne z REDmod można rozpoznać po załączonym manifeście JSON (info.json). Przykład pełnej ścieżki: D:\SteamLibrary\steamapps\common\Cyberpunk 2077\mods

Czytaj też: Zespoły CD Projekt RED podzielone. RPGów nam nie zabraknie

Dodatkowo po zainstalowaniu darmowego DLC REDmod pojawi się możliwość włączania oraz wyłączania modów kompatybilnych z REDmod za pomocą aplikacji REDlauncher i GOG Galaxy.

W aplikacji REDlauncher obok przycisku „Graj” pojawi się nowy przycisk. W ustawieniach GOG Galaxy pojawi się możliwość włączania i wyłączania modów kompatybilnych z REDmod. Po uruchomieniu gry i wybraniu modów pojawi się pasek postępu wgrywania modów do gry. Po zakończeniu tego procesu gra uruchomi się automatycznie.

Istnieją jednak pewne zasady, których trzeba przestrzegać przy tworzeniu i publikowaniu modów do Cyberpunk 2077. Jak w przypadku każdej zawartości tworzonej przez użytkowników, gracz musi postępować zgodnie z podstawowymi wytycznymi dotyczącymi materiałów fanowskich (np. zakaz użytkowania komercyjnego, szacunek dla innych, zakaz tworzenia materiałów nielegalnych lub obraźliwych itd.). Przed udostępnieniem moda należy sprawdzić nie łamie on zasad Umowy Licencyjnej Użytkownika.