Reklama
aplikuj.pl

Zespoły CD Projekt RED podzielone. RPGów nam nie zabraknie

cd projekt red

CD Projekt RED przedstawili po raz kolejny, jak wygląda w ich studiu podział obowiązków pracowników. Zespół odpowiedzialny za nową wiedźmińską sagę ruszył z pełną produkcją, ale to Cyberpunk 2077 dalej jest najważniejszy.

W CD Projekt RED praca wrze

Dzięki kolejnym informacjom przeznaczonym dla akcjonariuszy, gracze mogą dowiedzieć się kilku detali na temat projektów od CD Projekt RED. Ponownie ujawniono za pomocą prostej grafiki, jak duże są poszczególne zespoły.

Jak sami widzicie, najwięcej osób w CD Projekt RED pracuje nad dodatkiem do Cyberpunk 2077. Phantom Liberty powstaje od czasu wydania tytułu i dziś przy tym projekcie pracuje najwięcej osób w całym zespole REDów. Znacząco zmniejszyła się grupa osób odpowiedzialnych za łatanie Cyberpunk 2077, co potwierdza ostatnie oficjalne doniesienia ze studia nt. tego, że aktualizacja 1.6 była ostatnim dużym patchem. Nowe łatki trafią już tylko na PlayStation 5, Xbox Series, Stadię oraz PC. W przyszłości spodziewać się możemy jeszcze przerobionego modelu walki w pojazdach czy działającego systemu pościgów policyjnych.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 Widmo Wolności to jedyny planowany dodatek! Ogrom zmian w grze

Zmniejszyła się też grupa osób z zespołu przygotowującego się do produkcji nowej wiedźmińskiej sagi. Część deweloperów dalej bada nowe rozwiązania, ale dziś masa osób po prostu już tworzy nowego Wiedźmina. Jest to drugi największy zespół w CD Projekt RED.

Wiedźmińska saga od CD Projekt RED

Warto jeszcze zwrócić uwagę na telekonferencję dla akcjonariuszy. Czasem informacje przekazywane przez studia deweloperskie nie są precyzyjne lub pojawiają się przecieki utrudniające interpretację działań spółki. Dla przykładu – wydawać się może, że CD Projekt RED oficjalnie ogłosiło niedawno, że Phantom Liberty jest jedynym dużym dodatkiem, który trafi do Cyberpunk 2077. Z drugiej strony jeden z deweloperów ze studia w wywiadzie nazwał dodatek „epizodem pierwszym”, a przecieki donoszą, że jeśli dodatek okaże się olbrzymim sukcesem, to drugi dodatek może jeszcze powstać.

Czytaj też: Polski język w Dead Space Remake lepszy, niż myślicie

Co jednak CD Projekt wyjaśniło podczas niedawnej telekonferencji? Niektórzy gracze nie mogli dojść do porozumienia wobec tego, czym będzie nowy Wiedźmin. Czy to Wiedźmin 4 z Geraltem? Czy nowa saga oznacza jedną grę? Teraz już jest wszystko jasne. Cedep wyjaśnia – Wiedźminy od 1 do 3 były sagą. Teraz pojawi się nowa saga, więc na pewno będzie więcej, niż jedna, nowa wiedźmińska gra, a historia w niej przedstawiona będzie czymś nowym.