Nowy regulamin OLX. Serwis chce być bardziej jak Allegro

regulamin olx

Nowy regulamin OLX startuje 4 lutego. Serwis wprowadza udogodnienia dla użytkowników biznesowych i ewidentnie coraz bardziej chce gonić Allegro.

Nowy regulamin OLX z ułatwieniami dla firm

OLX wprowadza szereg rozwiązań, które mają pomóc w korzystaniu z serwisu klientom biznesowym. Otrzymają oni dostęp do Pakietu Standard w kategoriach Sport i Hobby. Daje on możliwość korzystania m.in. ze strony firmowej, zdjęć katalogowych w ofercie, czy importu ogłoszeń przez web Api.

W kategoriach Sport i Hobby można będzie zamieścić do 50 darmowych ogłoszeń. Wyjątkiem są podkategorie Kolekcje z limitem 1000 ofert. Liczby te dotyczą również klientów biznesowych. Będą oni mogli też korzystać z nowej podkategorii Rowery i wykupić w nich pakiet Standard, Premium oraz Megapakiet. Użytkownicy prywatni w kategorii Rowery będą mogli zgłosić 2 darmowe ogłoszenia oraz 3 w podkategoriach Akcesoria rowerowe i Osprzęt rowerowy.

Czytaj też: Darmowy Netflix nawet przez rok i inne nowości od Vectra

W serwisie pojawi się nowa kategoria Noclegi, która dodatkowo zostanie podzielona tematycznie. Z powodów technicznych ruszy ona 25 lutego.

Zmian w kategoriach będzie więcej. Sprzęt AGD zostanie przeniesiony z Dom i Ogród do Elektronika i ta zmiana pojawi się 11 lutego. Nowością będzie podkategoria Garaże i hale mobilne, która trafi do Materiałów budowlanych w kategorii Dom i Ogród. Tutaj też obowiązywać będą pakiety Standard i Premium, a użytkownicy prywatni będą mogli dodać 2 bezpłatne ogłoszenia.

Czytaj też: Mody do Cyberpunk 2077 pomogły mi skończyć grę

Kolejną zmianą będzie zmiana zróżnicowania cen pojedynczych ogłoszeń oraz ogłoszeń Premium, w zależności od oferowanego przedmioty w kategorii Maszyny i urządzenia dla firm.

Ostatnią zmianą jest wydłużenie czasu rozpatrywania reklamacji. Z 14 dni zostanie on wydłużony do 30 dni. Czyli maksymalnego terminu rozpatrzenia reklamacji jaki jest regulowany prawnie.

Czytaj też: Allegro Biznes – serwis szykuje ułatwienia dla kupujących przedsiębiorców

OLX rośnie i przestaje być tylko serwisem z ogłoszeniami

OLX ma ambicje stać się czymś więcej niż tylko tablica z lokalnymi ogłoszeniami. Pakiety, cenniki, udogodnienia dla firm… Serwis ewidentnie stara się rozwijać w kierunku zbliżonym do Allegro. Raczej możemy być pewni, że mu nie zabierze dominującej pozycji na polskim rynku, ale pewien odsetek klientów na pewno do siebie zgarnie.