Reklama
aplikuj.pl

Nowy rekord Lamborghini Urus. Tym razem w grę wchodzą lodowe wojaże

Nowy rekord Lamborghini Urus, Lamborghini Urus, Lamborghini Urus na lodzie, rekord Lamborghini Urus

Nad największym słodkowodnym jeziorem na świecie ostatnio miał miejsce nowy rekord Lamborghini Urus. Mowa o maksymalnej rozwiniętej prędkości i nie tylko.

Rekord Lamborghini Urus na lodzie

Podczas corocznej imprezy zorganizowanej przez firmę wyścigową LAV, debiutujące na niej Lamborghini ustanowiło rekord prędkości na lodzie, rozpędzając się do 298 kilometrów na godzinę, dzięki superSUVowi Urus. Wydarzenie miało miejsce nad jeziorem Bajkał w Rosji, gdzie Urus przed oficjalną próbą zanotował nawet większą prędkość, osiągając 302 km/h.

Czytaj też: Plany Lamborghini na 2021 rok. Nadchodzą dwa modele z V12!

Nowy rekord Lamborghini Urus padł również na 1000 metrów przy średniej prędkości 114 km/h od startu z postoju, choć ponoć nie zmierzył się z najgorszymi warunkami, jako że skute lodem jezioro ponoć zaczęło się już znacznie ocieplać. Za kierownicą Urusa zasiadł 18-krotny rosyjski rekordzista Days of Speed ​​Andrey Leontyev.

Czytaj też: Kolejne wyjątkowe Lamborghini Sian dostarczone

FIA i RAF (Rosyjska Federacja Samochodowa) nadzorowały rekordowy przebieg, który doczeka się oficjalnych danych w kwietniu. Z tyłu głowy warto jednak nadal mieć rekord z 2013 roku, kiedy to na lodzie fińskiej Zatoce Botnickiej Audi RS6 rozpędziło się do 335,7 km/h, ale nigdy nie doczekaliśmy się na to oficjalnego potwierdzenia.