Reklama

Pokazu elektrycznej potęgi ciąg dalszy, czyli nowy rekord Modelu S Plaid Tesli

Elektrycznej potęgi ciąg dalszy, czyli najwydajniejszy Model S Tesli na torze

Obecnie trwają elektryczne zbrojenia na rynku samochodów o najwydajniejszego sedana. Teraz zawzięcie bój toczy Lucid Motors oraz Tesla ze swoim najwydajniejszym Modelem S Plaid.

Sebastian Vittel (nie, nie ten z F1) ujawnił najnowsze nagranie z udziałem elektrycznego sedana Model S Plaid na torze Laguna Seca. Za jego kierownicą zasiadł kierowca Johannes Van Overbeek, zaliczając okrążenie w 90,3 sekundy. To obecnie rekord, jeśli o wcześniejsze wyniki wspomnianych firm.

Warto podkreślić, że Model S Plaid na Laguna Seca pokazał się praktycznie tak szybki, jak supersamochody pokroju Porsche 918 Spyder, Czy McLaren Senna.

Wcześniej z kolei Tesla pochwaliła się, że prototyp tego sedana pokonał ten sam tor w 96,55 sekundy, a ostatnio nieoficjalnie dowiedzieliśmy się o czasie 93 sekund dla modelu Air Performance Lucid Motors. Wygląda na to, że Tesla nadal jest na szczycie.

Chociaż pierwotnie Model S Plaid miał trafić na rynek jeszcze w tym roku, Tesla ogłosiła, że będzie to jednak miało miejsce u schyłku roku następnego. Poczekamy więc jeszcze długo, aby usłyszeć konsumenckie zdania na temat tego sedana, który będzie chwalił się zasięgiem 836 kilometrów, maksymalną prędkością ponad 321 km/h oraz sprintem do 96,5 km/h poniżej dwóch sekund.

Czytaj też: Premiera Mercedes-AMG GT Coupe, czyli jeszcze więcej mocy

Tesla na swojej stronie internetowej udostępniła już opcję wybrania trójsilnikowego wydania Plaid Modelu S o mocy ponad 1100 koni za 134490 dolarów. Co z kolej z jego wyglądem? Na stronie internetowej wygląda tak…

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News