Reklama
aplikuj.pl

Nowy rekord prędkości dla Taycan Turbo S Porsche

rekord prędkości dla Taycan Turbo S, Taycan Turbo S

Chociaż rekord został ustanowiony dopiero 18 listopada, dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że padł nowy rekord prędkości dla Taycan Turbo S Porsche w wyjątkowych warunkach, bo w… budynku.

Rekord prędkości dla Taycan Turbo S

Poprzednim rekordzistą był Ford Fiesta Rallycross, który w 2011 roku osiągnął prędkość 140 km/h w magazynie, co właśnie zostało pobite przez topowy wariant Porsche Taycan z profesjonalnym kierowcą, niejakim Lehem Keenem w budynku Ernest N. Morial Convention Center w Nowym Orleanie w Luizjanie.

Czytaj też: Zwiastun tajemniczego Porsche 911 GT. Premiera już niebawem
Czytaj też: Dziwaczny prototyp Porsche 911 przynosi nam tylko jedno na myśl
Czytaj też: Porsche Cayman GT4 RS 2022 wyszpiegowane w śnieżnej zabawie

Ten obiekt ma prawie 93000 metrów kwadratowych powierzchni, a jego posadzka sprowadza się do wypolerowanego betonu, po którym jazda przypomina (według Porsche) praktycznie jazdę po lodzie. Nie przeszkodziło to jednak zdolnemu do dobicia do setki w 2,6 sekundy flagowemu modelowi Turbo S w pobiciu rekordu już w pierwszej próbie.

Czytaj też: Co zyskuje Porsche, drukując silniki elektryczne?
Czytaj też: Porsche bierze pod lupę 550 Spyder i je komentuje
Czytaj też: Porsche 911 Turbo od Ares Design, to wyjątkowy przykład 964. generacji

Elektryczny napęd na wszystkie koła sprawił, że w tym magazynie Porsche Taycan Turbo S na drogowych oponach rozpędziło się do 165,2 km/h, pobijając rekord o ponad 25 km/h. To sporo, zważywszy na to, że w zamkniętym pomieszczeniu łatwo o „pocałowanie” ściany, ale przed tym kierowcę uchroniły świetne hamulce z tarczami wykonanymi z mieszanki ceramiki i włókna węglowego.