Reklama
aplikuj.pl

Porsche 911 Turbo od Ares Design, to wyjątkowy przykład 964. generacji

Porsche 911 Turbo 964. generacji, Ares Design Porsche, Ares Design Porsche 911, Porsche 911 Turbo Ares Design, Ares Design Porsche 964. generacji

Firma tuningowa Ares Design rozpoczęła 2021 rok dosyć hucznie drugim już ujawnieniem. Tym razem pokazała, co może zrobić z Porsche 911 Turbo 964. generacji.

Porsche 911 Turbo od Ares Design

W rzeczywistości Porsche 911 Turbo 964. generacji od Ares Design, to wyjątkowy jednorazowy projekt, który został stworzony, aby spełnić „wizję entuzjasty, który chciał zrealizować swój wymarzony samochód”. Łatwo dostrzec, że względem oryginału ten samochód posiada szereg ulepszeń wizualnych i osiągów, zachowując oryginalny charakter pierwowzoru. Najbardziej godną uwagi modyfikacją wyglądu jest stały spojler typu duck-tail.

Czytaj też: Oto Ares Design S1 Project Spyder. 700-konny supersamochód bez dachu
Czytaj też: Panterka od Ares Design, czyli Panther ProgettoUno
Czytaj też: Nowy, ale klasyczny Wami Lalique Spyder od Ares tylko w 12 egzemplarzach

Dzięki spojlerowi Porsche 964. Turbo zyskało sznyt retro, który kontynuuje nowy zestaw dwukolorowych czarno-srebrnych felg rodem z lat 70. Wnętrze nieco nawiązuje do tych klimatów swoimi materiałowym wykończeniem, ale skóry też nie zabrakło. Ba, na pokładzie znalazły się nawet nowe elementy dekoracyjne i dedykowany system informacyjno-rozrywkowy Porsche razem z nowym zestawem wskaźników.

Czytaj też: Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8
Czytaj też: Nowy Range Rover Velar 2021 debiutuje ze świeżą technologią i elektrycznym kopem
Czytaj też:
Nowy Range Rover 2022 wyszpiegowany w testach

Całość wieńczą ulepszenia pod maską, które to podkręcają wydajność 3,6-litrowego silnika z turbodoładowaniem. Ares Design wymienił bowiem turbosprężarkę i chłodnicę, co zwiększyło moc z 360 do 425 koni mechanicznych.