Reklama
aplikuj.pl

Remake Max Payne 1+2 powstaje! Dobra informacja po wpadce z GTA!

max payne

Remedy zaskoczyło wszystkich i ogłosiło, że pracuje nad odnowionymi odsłonami Max Payne i Max Payne 2! Tytuły są w powijakach, ale już zapowiadają się lepiej, niż GTA!

Remake Max Payne

Max Payne 1 i Max Payne 2 zostaną odnowione. Nie spodziewaliście się takich wieści, prawda? Informacja jest świeża zapewne nawet dla deweloperów w Remedy! Okazuje się bowiem, że firma, która dała nam w ostatnich latach Control czy Quantum Break cały czas prowadziła rozmowy z Rockstarem i dopiero w przeciągu ostatnich dni, na umowie pomiędzy twórcami pojawiły się podpisy zatwierdzające całość.

Odpowiednie dokumenty musiano przygotować, ponieważ dziś Max Payne należy do Rockstara i Remedy nie mogło po prostu odtworzyć swoich kultowych gier. Teraz jednak zaczyna się nasze czekanie na premierę. Twórcy oprócz tego, że podzielili się tymi wieściami tuż po podpisaniu umowy, to jednak nie zostawiają nas z pustymi rękoma.

Czytaj też: Nowy Wiedźmin przechodzi na UE5, bo gra nie rozleci się przy produkcji

Wiemy już, że pierwsza i druga część Max Payne zostaną wydane jako jedna gra. Będzie to prostu Max Payne Remake zawierający pierwszą i drugą część gry. Produkcja trafi na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. To świetna wiadomość, ponieważ w końcu odcinamy się od poprzedniej generacji konsol, a twórcy naprawdę mogą zaskoczyć jakością remake’u.

Co ciekawe, projekt jest finansowany przez Rockstara! Remedy już teraz zapowiedziało, że budżet gry i jej priorytet w produkcji jest taki sam jak innych gier AAA. Wysokobudżetowa produkcja powstanie na autorskiej technologii studia – Northlight Engine, która już w Control pokazała jakim jest świetnym kawałkiem kodu. Stan produkcji odnowionych tytułów? Gry istnieją dopiero na papierze.

Co Rockstar mówi na tę umowę? Tamtejsza ekipa jest również zachwycona tym, że powstaje remake Max Payne, a szczególnie z tego faktu, że grą zajmują się oryginalni twórcy, którzy przy okazji swoich poprzednich gier udowodnili, jak porządną są firmą.

Nad czym jeszcze pracuje Remedy Entertainment? Firma ma ręce pełne roboty. Po wydaniu trybu fabularnego dla CrossfireX, który był jedyną w miarę dobrą rzeczą w tej produkcji i po prostu uratowali ten tytuł na konsolach przed kompletną porażką, trwają prace nad Control 2. Do tego wiemy już o Alan Wake 2 oraz tajemniczej produkcji dla Tencenta.

Remake Max Payne vs. ostatnie GTA

Bardzo cieszy mnie, że powstaje pełny remake tych gier, a nie „definitywna edycja” jaką otrzymała trylogia GTA. Choć sam byłem w grupie, która chwaliła to, że udało się w odnowionych grach zachować wiele elementów z oryginałów i to dalej te same kultowe gry, to jednak już w trakcie grania nie wytrzymałem.

Czytaj też: Polski dubbing zamiast rosyjskiego w Stalker 2. Czy petycja graczy coś zmieni?

Remastery GTA mają tak dużo archaizmów rozgrywki, tyle licznych niedoróbek graficznych, że takowa wersja gry jednak była błędem. Te produkcje zasługują na pełny remake. Dobrze, że chociaż Max Payne otrzyma takową kurację odmładzającą.