WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Remake Metal Gear Solid wykonany w Dreams – nowa gra Sony to potężny edytor

Ten remake Metal Gear Solid nie powstał na PC. Całość przygotowywana jest w nowej grze Sony – Dreams.

Na remake Metal Gear Solid czeka sporo osób. Póki co, nic oficjalnego nie zostało zapowiedziane i jesteśmy skazani na fanowskie próby odnowienia klasyki. Zawsze myślimy, że do tego typu projektów trzeba wykorzystać darmowe narzędzia na PC takie jak np. Unreal Engine czy Unity. Okazuje się jednak, że nowa gra Sony też daje radę.

Czytaj też: Solid Snake zamawia zestaw Big Smoke’a z GTA: San Andreas

Dreams, bo o niej mowa to nadchodzący tytuł Sony dostępny póki co tylko w formie wczesnego dostępu (swoją drogą, to ewenement w przypadku PlayStation). Gra, która powstaje dzięki autorom Little Big Planet pozwoli graczom na tworzenie własnych gier. Edytor podobno już teraz robi ogromne wrażenie, co mogliśmy zobaczyć na przykładzie odtworzonej sceny z filmu Marvela.

Okazuje się, że narzędzie to, które obsługujemy padem pozwala stworzyć naprawdę skomplikowane produkcje. Poniżej możecie zobaczyć remake Metal Gear Solid wykonany właśnie w Dreams.

Za jego tworzenie odpowiada Bear Parker, który na co dzień pracuje w TT Games, czyli u autorów gier z serii LEGO. Parker przyznał, że nie wszystko idzie tak gładko jak to sobie wyobrażał, jednak zawsze udaje się znaleźć jakie rozwiązanie zastępcze. Gracze, którzy już teraz bawią się grą, dostarczają deweloperom masę informacji o tym, co jest jeszcze potrzebne. Czyżby kiedyś Dreams miało stać się tak dobrym narzędziem, że grami tam stworzonymi można by się chwalić nawet w portfolio?

Czytaj też: Wolfenstein: Youngblood przypomina Dishonored – co twórcy mają na myśli?

Źródło: kotaku.com