Reklama
aplikuj.pl

Resident Evil Village na Macu, a No Man’s Sky na iPadzie

resident evil

Granie na sprzętach Apple? Jesteśmy coraz bliżej czasów, gdy i na urządzeniach od tej firmy będzie można wygodnie grać bez bawienia się emulatorami. Resident Evil Village i No Man’s Sky nadchodzą!

Resident Evil Village na Apple

Czy na Macu da się grać? Pewnie, ale nie jest to doświadczenie idealne. Emulatory nie sprawdzają się w stu procentach i przez to wiele gier działa po prostu słabo. Najlepiej jest grać na procesorach M1 od Apple, ale wciąż jeszcze nie oferują one w grach wystarczającej mocy. Nie jest to sytuacja do przyjęcia u firmy, którą klienci cenią za to, że ich rozwiązania po prostu działają i nie sprawiają problemów. Do tego gry na iPhone’ach często oferują najlepszą oprawę graficzną w produkcjach mobilnych spośród wszystkich platform tego typu. Wspomniany M1 był krokiem w dobrą stronę, a teraz M2 robi kolejny, aby i „stacjonarne” gry nie odstawały od reszty.

Czytaj też: Polka w Battlefield 2042. Ewelina Lis rusza na front

Apple ogłosiło, że na Macach wkrótce będziemy mogli bez problemów grać w Resident Evil Village. Natywna wersja gry zadziała na MacBookach Air w rozdzielczości 1080p, a na Mac Studio – w 4K.

Akcja Rresident Evil Village dzieje się kilka lat po straszliwych wydarzeniach z uznanego przez krytyków Resident Evil 7 Biohazard. Zupełnie nowa opowieść rozpoczyna się, gdy Ethan Winters wraz z żoną Mią żyją sobie spokojnie w nowym miejscu, wolni od koszmaru przeszłości. Gdy budują wspólne życie, ponownie spada na nich tragedia.

Premiera Resident Evil Village na Macach nastąpi w 2022 roku.

Kolejne gry nadchodzą na Apple

To jednak nie koniec produkcji, które zmierzają na sprzęty Apple. Oprócz Resident Evil Village, wkrótce na urządzenia Mac trafi również No Man’s Sky oraz najnowsze GRID Legends. Obie produkcje mają być dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Czytaj też: Wyspa Grozy w Fallout 76. Co nowego w produkcji Bethesdy?

Co jednak zaskakuje, No Man’s Sky zmierza nie tylko na Maca. Produkcja Hello Games dostępna będzie również na iPadach. Wygląda na to, że z czasem uda się Apple również i na rynku gier wideo ukroić swój kawałek tortu. Być może jednak zanim to jeszcze nastąpi, zobaczymy podbój rynku gier VR, jeśli tylko potwierdzą się przecieki na temat headsetu VR od Apple i ich systemu RealityOS.