Reklama
aplikuj.pl

Returnal na PC – znowu dopracowana gra od PlayStation

returnal

Returnal to kolejny tytuł, który jeszcze niedawno był dostępny tylko na konsolach PlayStation. Warto odnotować kilka informacja na temat tej produkcji.

Returnal na PC z PlayStation 5

Po lądowaniu awaryjnym na zmieniającej kształt planecie Selene musi szukać sposobu na ucieczkę, przedzierając się przez pozostałości pradawnej cywilizacji. Pozbawiona kontaktu ze światem desperacko walczy o przetrwanie. Jej drogę wieńczą kolejne porażki, a każda śmierć oznacza przymus rozpoczęcia wyprawy od nowa. W toku bezwzględnej, dynamicznej rozgrywki gracze odkryją, że każda przemiana, jaką przechodzi planeta, oznacza również nowy zestaw przedmiotów, z których można korzystać. Każda pętla to nowe kombinacje pomagające w przekraczaniu własnych granic i stosowaniu innych strategii walki.

Czytaj też: Gameplay z Resident Evil Village na PS VR2 budzi strach!

Mroczne piękno niszczejącego świata, ożywionego dzięki oszałamiającym efektom wizualnym, jest pełne wybuchowych niespodzianek. Od walki o najwyższe stawki i tonięcia w morzu pocisków, po dynamiczne zmagania z surowym, pełnym kontrastów otoczeniem. Będziecie badać, odkrywać i walczyć o każdy krok podczas bezlitosnej wyprawy, gdzie tajemnica czai się za każdym rogiem. Returnal został zaprojektowany z myślą o możliwości wielokrotnego przechodzenia, a proceduralny świat wymaga od gracza podniesienia się po porażce i podjęcia nowych, ewoluujących wyzwań wraz z każdym odrodzeniem.

Co ciekawe, dotychczas gracze PC mogli liczyć na swoich komputerach na porty gier PlayStation pochodzących tylko z PlayStation 4. Tymczasem Returnal to pierwsza gra, która grywalna była dotychczas tylko na PlayStation 5. Czyżby zatem droga do np. Horizon Forbidden West czy Demon’s Souls na komputerach. została właśnie otwarta?

Pecetowe Reuturnal doszlifowane

Sony podchodzi do wydań swoich gier na konsolach bardzo poważnie. W związku z tym firma nie publikuje prostych portów, a sprawia, że gracze PC mogą cieszyć się najwyższą jakością.

Czytaj też: Ogromne wzmocnienie oferty PlayStation Plus! Horizon, Resident Evil i więcej

Formaty obrazu 16:10, ultrapanoramiczny (21:9) i superultrapanoramiczny (32:9) gwarantują poszerzone pole widzenia podczas eksploracji Atropos, a szersze formaty mają dodatkowe opcje dla przerywników filmowych oraz interfejsu. Wszystko to w zapierającym dech w piersiach 4K. Na odpowiednio mocnym komputerze doświadczysz głębokiej immersji dzięki ray tracingowi odbić i cieni, co dodaje zupełnie nową warstwę opcji oświetlenia, które możesz dostosowywać za pomocą różnych suwaków. Dostępne są również technologie zwiększające wydajność, takie jak NVIDIA DLSS, NVIDIA NIS czy AMD FSR2.

Gracze na ten moment oceniają grę w większości pozytywnie, a produkcji brakuje już tylko 1 procenta głosów do uzyskania na Steam oceny „Bardzo pozytywne”.