Reklama
aplikuj.pl

Dostajesz wypłatę na konto Revolut? Możesz przestać

karta Revolut, darmowa karta Revolut

Jeśli korzystasz z konta Revolut do otrzymywania wypłaty, koniecznie zapoznaj się ze zmianami. Czeka Cię wirtualna przeprowadzka na Litwę.

Numery kont Revolut z litewskim IBAN

Oczywiście nie musicie pakować walizek i przenosić się na Litwę. Częściowo zrobi to Wasze konto bankowe. Od 18 marca 2021 roku w usłudze nie będą już dostępne lokalne dane kont PLN. Aby otrzymać płatność na posiadane już konto konieczne będzie używanie numeru IBAN.

IBAN, w dużym uproszczeniu, możemy określić mianem numeru kierunkowego banku. Dotyczy on kont międzynarodowych i informuje, w jakim kraju znajduje się dane konto.

Czytaj też: Interaktywna mapa otwartych lokali pokaże, które punkty są czynne

Jak dodać IBAN w Revolut?

Dodanie numeru IBAN jest możliwe w aplikacji, w zakładce Konta. Należy w niej dotknąć symbolu kraju obok swojego salda. Działanie konta pozostaje bez zmian i wszystko (prawie) będzie działać jak dotychczas. Tyle tylko, że przy przelewach konieczne będzie podanie numeru IBAN.

Czytaj też: Opaska Moodbeam pozwoli bliskim i szefowi monitorować nasz nastrój

Dostajesz wynagrodzenie na konto Revolut? Możesz przestać

Niektórzy pracodawcy mogą nie wyrazić zgody na przelewanie wypłat na konta przy użyciu litewskiego numeru IBAN. Jeśli na konto Revolut wpływa Twoje wynagrodzenie, koniecznie upewnij się przed 18 marca, czy Twój pracodawca nie będzie miał z tym problemu. W przeciwnym wypadku możesz przestać otrzymywać wypłaty, bo przelewy zwyczajnie nie dotrą na konto.