Reklama
aplikuj.pl

Tesla Model Y w śnieżycy. Jak poradził sobie elektryczny crossover?

Model Y, Model Y w śnieżycy, zima dla Model Y

Model Y był sugerowany, jako najlepsza Tesla do trudniejszych klimatów, gdzie panuje ziąb. Pytanie więc, jak Model Y radzi sobie w śnieżycy?

Model Y w śnieżycy

Warto zaznaczyć, że Model Y jest sugerowany jako najlepsza Tesla na zimowe warunki przez głównie jego pompę ciepłą. Ta znacząco polepsza działanie akumulatorów i ogrzewania samochodu, co prowadzi do przede wszystkim wydłużenia zasięgu na jednym ładowaniu.

Czytaj też: Zdjęcia Tesla Model Y w testach. Czyżby Elon Musk dał szanse LiDAR?
Czytaj też: Spójrzcie na Model Y Tesli na felgach Vossen
Czytaj też: Obejrzyjcie pierwszy salon Tesli w Polsce na nagraniu

Na powyższym krótkim nagraniu możecie sprawdzić, jak Model Y z oponami zimowymi poradził sobie z nagłą śnieżycą, która złapała autora w drodze powrotnej od przyjaciela. Chociaż w grę nie wchodzi tutaj walka o życie w śnieżnych zaspach, a jedynie nieodśnieżona droga i praktycznie zerowa widoczność, to i tak nie są to najlepsze warunki do jazdy, w których ponoć świetna trakcja znacząco pomogła nagrywającemu w utrzymywaniu się na jezdni.

Czytaj też: Oficjalne porównanie Modeli Tesli pomoże Wam w wyborze
Czytaj też: Elon Musk patrzy w przyszłość i chce jeszcze więcej gier w Tesli
Czytaj też: Nowe informacje o produkcji ogniw 4680 Tesli

Z materiału możemy dowiedzieć się o dwóch trybach ogrzewania przedniej szyby, z czego ten drugi jest znacznie mocniejszy. Dodatkowo Tesla przewidziała nawet opcję delikatnego uniesienia wycieraczek przednich w celu przyspieszenia procesu ich odmrożenia.