Reklama
aplikuj.pl

Robert F. Kennedy Jr. – lider antyszczepionkowców z banem na Instagramie

kennedy

Robert F. Kennedy Jr. to prawdziwy guru ruchów antyszczepionkowych na całym świecie. Instagram postanowił usunąć jego konto w serwisie. To może być tylko początek.

Robert F. Kennedy Jr. to jedna z ikon ruchów antyszczepionkowych

Robert F. Kennedy Jr. to taka nasza rodzima Justyna Socha, ale o znacznie większym, bo globalnym, zasięgu i takim samym wykształceniu medycznym – żadnym. Ma też znane nazwisko, bo jest siostrzeńcem prezydenta Kennedy’ego.

Aktywista między innymi lobbował w amerykańskim Kongresie, aby znieść obowiązek szczepień. Choć co ciekawe, jak wielu innych aktyszczepionkowców, opowiada się za bezpiecznymi szczepieniami. Co więcej zaznacza, że wszystkie jego dzieci są zaszczepione.

Czytaj też: Antyszczepionkowcy na liście globalnych zagrożeń WHO

Jego profil na Instagramie został usunięty. Jak tłumaczy portal, stało się to z powodu wielokrotnie udostępnianych fałszywych teorii na temat Koronawirusa oraz szczepionek.

Czytaj też: Zemdlała po szczepieniu na COVID-19. Żyje, ale dostaje kondolencje

Facebook wytacza ciężkie działa przeciwko antyszczepionkowcom

Kennedy’emu został jeszcze profil na Facebooku, gdzie ma ponad 300 tys, obserwujących. Ale być może niedługo. Serwis ogłosił bowiem nową (kolejną…) strategię walki z dezinformacji na temat Koronawirusa oraz szczepionek.

Czytaj też: Czy szczepionki na COVID-19 są bezpieczne?

Tym razem ma nie być litości i usunięcie profilu amerykańskiego aktywisty byłoby idealnym przykładem nowych działań. Oby jednym z pierwszych, bo w Polsce mamy bardzo długą listę profili, grup i stron szerzących antyszczepionkową dezinformację.