Reklama
aplikuj.pl

Robot Ariel zadba o czystość Waszych basenów

Robot Ariel, robot do basenów

Swój własny basen, to nie tylko przyjemność, ale też obowiązki. Obowiązki, które może znacząco ułatwić robot Ariel, po prostu przemierzając taflę basenu.

Robot Ariel do basenów

Firma Pivot-Solar Breeze z Arizony stworzyła robota z panelami słonecznymi, odpowiadającymi za zasilanie całości, który samodzielnie porusza się po wodzie, czyszcząc jej powierzchnię. Wbudowany akumulator, którego ładują panele słoneczne, pozwala na pracę do ponad 10 godzin na jednym naładowaniu.

Czytaj też: Robotyczny pies zajmie się eksploracją Marsa. Zobaczcie Au-Spota
Czytaj też: Zabaw swojego kota zdalnie z pomocą robota Rocki
Czytaj też: Ładujący robot Volkswagena stał się rzeczywistością

Po umieszczeniu w basenie i włączeniu zasilania, robot Ariel pływa tam i z powrotem po powierzchni z prędkością od 3 do 6 metrów na minutę. Na jego przodzie znajduje się z kolei koło łopatkowe, zbierające liście oraz inne zanieczyszczenia pokroju nawet kurzu i pyłków. Wszystko, co Ariel zbierze, trafia do wewnętrznego filtra siatkowego, którego można wyciągnąć i wyczyścić.

Czytaj też: Pszczelarze! Oto automatyczny robot do kontroli ulów
Czytaj też: Nowy opancerzony robot bojowy Rheinmetall
Czytaj też:
 Ten sprej zmienia wszystko w przemieszczające się roboty

Napęd zapewniają dwa umieszczone obok siebie tylne koła łopatkowe, które działają niezależnie od siebie, umożliwiając robotowi skręcanie w lewo lub w prawo. Czujniki w dwóch przednich rogach urządzenia wykrywają, kiedy dotarło do boku basenu lub kiedy napotka inne przeszkody.

Robot Ariel, który radzi sobie ze średniej wielkości domowymi basenami w około 90 minut, jest już w przedsprzedaży w cenie 468 dolarów z planem rozpoczęcia dostaw w marcu.