Reklama

Robot naśladujący ludzkie spojrzenie trafi do parków rozrywki Disneya

Robot naśladujący ludzkie spojrzenie

Jeśli roboty, które coraz lepiej potrafią naśladować człowieka wywołują w Was niepokój, to lepiej tego nie oglądajcie. Disney zaprezentował robota, który potrafi naśladować ludzkie spojrzenie i ruchy głową podczas rozmowy. Wygląda to już aż za bardzo realistycznie.

Robot naśladujący ludzkie spojrzenie i ruchy głową

Disney zaprezentował prototyp nowoczesnego robota, którego zachowanie coraz bardziej przypomina ludzkie. Zbudowany przez dział badawczy koncernu bardzo realistycznie naśladuje ruch gałek ocznych, czy poruszanie głową podczas kontaktu. Robot nie ma już typowego dla maszyn martwego, nieruchomego spojrzenia. Jego gałki oczne poruszają się płynnie, tak jak u człowieka. Dodatkowo podczas kontaktu z człowiekiem porusza głową, co nadaje mu jeszcze więcej naturalności.

Efekt robi ogromne wrażenie, choć wzbudza też niepokój. Mamy w końcu 2020 rok, oglądaliśmy Westworld i wszyscy wiemy, jak to mogłoby się skończyć. Na szczęście to dopiero prototyp.

Czytaj też: Aplikacja Twój telefon pozwoli usunąć zdjęcia z telefonu
Czytaj też: Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe dostała bardzo atrakcyjną funkcję
Czytaj też: Zmiany w regulaminie Allegro – Smart za pobraniem i kilka innych nowości

Docelowo ma on trafić do parków rozrywki Disneya, a nawet znaleźć zastosowanie w nowych filmach wytwórni. Cóż, po dodaniu sztucznej skóry robot z pewnością będzie wyglądał bardzo realistycznie. Oczywiście jeszcze nie nabierzemy się na to, że jest to żywy człowiek, jednak wydaje się, że przekroczenie tej granicy jest coraz bliżej.