WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Rodzinny hipersamochód Naran debiutuje z 1062 końmi pod maską

Rodzinny hipersamochód Naran debiutuje z 1062 końmi pod maską

Po wcześniejszej zapowiedzi, firma Naran Automovie ujawniła w pełni swój pierwszy samochód, a jest to coś wyjątkowego, bo rodzinny hipersamochód Naran.

Hipersamochód Naran brata się z benzyną

Przyzwyczailiśmy się już, że większość hipersamochodów od startupów sięga po elektryczny napęd, dlatego Naran szczególnie przyciągnął naszą uwagę. Firma do jego stworzenia zgromadziła ekspertów z całego przemysłu motoryzacyjnego, co potwierdza m.in. odpowiedzialny za projekt Jowyn Wong.

Czytaj też: Nowy hipersamochód Naran przewiezie nawet cztery osoby z V8 pod maską
Czytaj też: Elation Freedom ogłoszony jako pierwszy luksusowy hipersamochód z USA
Czytaj też: Obejrzyjcie limitowany hipersamochód Apollo Intensa Emozione w akcji

Planowane 49 egzemplarzy hipersamochodu Naran napędzi benzynowy, podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 5 litra pod maską, choć w dosyć dziwnym miejscu, bo bezpośrednio przed kierowcą. Zapewnia moc całych 1062 koni mechanicznych i 1036 Nm momentu obrotowego, co zapewnia sprint do setki w 2,3 sekundy i do 161 km/h w 4,56 sekundy, podczas gdy jego prędkość maksymalna wynosi ponad 370 km.

Po stronie systemu zawieszenia Naran chwali się wyścigowym zawieszeniem firmy Ohlins z czterostopniową regulacją, wyścigowym hydraulicznym układem kierowniczym, hamulcami węglowo-ceramicznymi i regulowanymi stabilizatorami z przodu i z tyłu. Po stronie kół w grę wejdą 22-calowe felgi z włókna węglowego, komponujące się do karoserii z kompozytu węglowego.

Czytaj też: Hipersamochód Mercedes-AMG One z silnikiem F1 w ogniu kolejnych plotek
Czytaj też: Hipersamochód SSC Tuatara nowym rekordzistą maksymalnej prędkości
Czytaj też: Obejrzyj rozbijające się elektryczne hipersamochody Rimac C_Two w ważnym celu

Ważący 1377 kg Naran został też hojnie obdarowany elementami aerodynamicznymi, które zapewnią mu więcej docisku w porównaniu do np. samochodu GT3. Dodatkowo będzie mógł przyjąć na tylne siedzenia pasażerów, co robi z niego… rodzinny hipersamochód?

Jeśli pomysł posiadania Naran Naran wydaje się trochę głupi, nie martw się, możesz dostosować wszystko w tym samochodzie, łącznie z nazwą modelu. Powstanie tylko 49, a dalsze szczegóły zostaną opublikowane na początku przyszłego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News