Reklama
aplikuj.pl

Myśliwiec lecący bez osłony pilota, czyli Rosja w pełnej krasie

Rosja myśliwiec Su-57 lot kabina

Dziś mamy przyjemność nie tylko zapoznać się z najnowszym materiałem z udziałem nowego rosyjskiego myśliwca Su-57 Stealth. Dziś mamy też okazję rzucić okiem na jego nietypowy lot… bez części kabiny.

Lot myśliwcem Su-57 bez kabiny

Chociaż poniższy materiał wideo nie skupia się tylko na dziwacznym teście, to on przykuwa naszą największą uwagę. Film opublikowany przez Ministerstwo Obrony w Rosji tak naprawdę głównie upamiętnia 100-lecie placówki testowej Chkalov. To państwowe centrum testuje nowe i zmodernizowane rosyjskie samoloty, a także nowe systemy uzbrojenia.

W 70 sekundzie filmu mamy okazję obejrzeć zaledwie 3-sekundowe ujęcie, które przedstawia pilota Su-57, lecącego bez „górnej” części kabiny myśliwca. Ten dokładnie element chroni pilota przed kaprysami pogody i przenikliwymi mrozami podczas lotu z dużą prędkością na dużych wysokościach. Nic dziwnego, że sam pilot jest stosownie ubrany.

Czytaj też: Ten okręt podwodny odmienił Marynarkę USA na zawsze. Teraz jest niczym
Czytaj też: Obejrzyj jak przed wiekiem ściana dymu mogła ukryć okręt bojowy na otwartych wodach
Czytaj też: Switchblade 600, czyli nowy dron kamikaze dla Armii USA

Chociaż mowa o Rosji, nie jest to przegrany zakład, czy zwyczajna zabawa. Rosyjskie lotnictwo chciało zapewne sprawdzić, jak wielkie problemy pojawią się, kiedy podczas lotu z myśliwca odpadnie ta osłona z pleksiglasu. Nic dziwnego, bo w przeszłości tego typu incydenty miały już miejsce.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News