WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

NVIDIA rewolucjonizuje karty graficzne, a jej rywal zaczyna sprzedawać rowery

NVIDIA oraz AMD są jedynymi graczami na rynku kart graficznych, którzy rywalizują ze sobą od lat. Zabawne jest to, że gdy ten pierwszy wprowadza swoje karty na nowy poziom, ten drugi… bawi się w rowery.

Obecnie w sklepie AMD Fan Store traficie na dwa rowery, z czego górski występuje w trzech wariantach kolorystycznych, a delikatnie „trekingowy” w dwóch. Jego nazwa? Żaden tam Radeon, czy Ryzen, a po prostu „niestandardowy rower górski/trekingowy (Cruiser) AMD” z 18,5-calową ramą ze stali. Oba modele można zamówić za 299 dolców, czyli 1125 zł tylko na terenie USA.

Jak czytamy na stronie producenta „ten rower został zaprojektowany z myślą o wielu latach przyjemności i wygodnego transportu”. Jego cena identyczna dla trzech kolorystycznych wariantów nie sugeruje jednak topowego modelu, co tylko podkreśla cena samego brandingu i tego, że AMD zwyczajnie nigdy nie zajmowało się rowerami.

Cruiser AMD

Przeciętność potwierdza niestety specyfikacja, gdyby sam wygląd nie mówił Wam za wiele. Do zaoferowania ten rower ma trzy przełożenia z przodu i siedem z tyłu z przerzutkami Shimano, które połączono ze starego typu manetkami „obrotowymi”, hamulce V-Brake, podwójne zawieszenie z elementami o nieznanym zakresie pracy. Całość dopełnia aluminiowa sztyca, 26-calowe koła i tradycyjnym, prosty osprzęt.

Czytaj też: Niereferencyjne RTX 3090 mogą mieć bardzo wysokie zegary

Wbrew prześmiewczemu początkowi tego tekstu, nie myślcie, że AMD poddało się w walce z NVIDIĄ i przerzuciło się na segment transportu. Tak naprawdę nowe karty firmy zostały już zapowiedziane w… Fortnite

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News