Reklama

Rozliczenie Twój e-PIT za 2020 rok jest już dostępne

Twój e-PIT za 2020 rok, PIT 2020

Od dzisiaj, czyli od 15 lutego można już skorzystać z internetowego rozliczenia podatkowego za pomocą Twój e-PIT za 2020 rok.

Twój e-PIT za 2020 rok – rozliczenie podatkowe przez internet

Ministerstwo Cyfryzacji po raz kolejny chce nam ułatwić proces składania rozliczenia PIT. Dzięki usługom internetowym można to robić o wiele łatwiej, szybciej i co najważniejsze, bez wychodzenia z domu. W tym roku Twój e-PIT został udostępniony już w ramach usługi e-Urząd Skarbowy. Do 30 kwietnia będzie można zatwierdzić, zweryfikować lub edytować rozliczenia PIT-37, PIT-38, PIT-28 i PIT-36. Jedynie PIT-28 trzeba złożyć do 1 marca.

By zalogować się do Twój e-PIT wchodzimy na podatki.gov.pl, logujemy się za pomocą Profilu Zaufanego, bankowością elektroniczną, e-dowodem osobistym, aplikacją mObywatel albo za pomocą danych podatkowych. Kiedy już się zalogujemy znajdziemy nasze rozliczenie PIT za 2020 rok sporządzone na podstawie zebranych danych. Jeśli coś się nie zgadza – można je edytować. Pamiętajcie też, że jeśli posiadacie jakieś ulgi podatkowe, to musicie dodać je sami, tak samo jak cel, na który ma pójść 1% Waszego podatku. Ręcznie trzeba też dodać numer rachunku do zwrotu ewentualnej nadpłaty podatku.

Czytaj też: Płatności zbliżeniowe Blik – znamy pierwsze szczegóły
Czytaj też: Zmiany na Allegro – zakupy tylko z zarejestrowanym kontem i nowe warunki Smarta
Czytaj też: Bitcoin z kolejnym rekordem wartości!

Na razie skorzystanie z Twój e-PIT za 2020 rok może nastręczyć trochę problemów, zwłaszcza przy logowaniu, ale powinno być to naprawione w najbliższym czasie.