Reklama
aplikuj.pl

Rozwijany smartfon Oppo X 2021. Robi wrażenie, ale z szampanem na razie poczekam

rozwijany smartfon oppo x 2021

Podczas Oppo Inno Day 2020 pokazane zostały nowe rozwiązania firmy. Najważniejszą nowością jest rozwijany smartfon Oppo X 2021. Urządzenie robi bardzo dobre wrażenie, ale mając doświadczenie z wieloma innymi koncepcjami i prototypami, do zachwytów przejdę dopiero wtedy, jak zobaczę go na sklepowych półkach.

Oppo też chce mieć ekosystem – 3 + N + X

Oppo jest kolejną firmą na rynku, która stawia na rozwój własnego ekosystemu i przedstawia go za pomocą równania. Co oznaczają poszczególne składowe 3 + N + X. W komunikacie prasowym czytamy:

„3” odnosi się do trzech podstawowych technologii, a mianowicie sprzętu, oprogramowania i usług, które pomagają Oppo dostarczyć użytkownikom na całym świecie zintegrowane inteligentne rozwiązania. „N” reprezentuje szereg kluczowych kompetencji Oppo, w tym sztuczną inteligencję, bezpieczeństwo i prywatność, multimedia i łączność. Wreszcie „X” odnosi się do najnowocześniejszych i zróżnicowanych technologii oraz zasobów strategicznych, takich jak technologia szybkiego ładowania, które przyspieszają innowacje i znacznie poprawiają doświadczenie użytkownika.

Czytaj też: Test Oppo Reno 4 Lite – czy walka o średnią półkę bez 5G i 120 Hz ekranu ma jeszcze sens?

Oppo AR Glass 2021 i aplikacja CybeReal AR

Nowe okulary oraz aplikacja AR to dwie bardzo spójne nowości Oppo. Aplikacja pozwala, w dużym uproszczeniu, na rozpoznawanie przestrzeni oraz precyzyjną lokalizację w niej. To rozwiązanie, które może mieć szereg przeróżnych zastosowań w różnych dziedzinach biznesu, czy edukacji. Chyba od zawsze podawanym, ale nadal najlepszym możliwym przykładem zastosowania tego typu aplikacji, są prezentacje mebli lub nieruchomości. W skali 1:1 możemy zobaczyć, jak będą wyglądać nowe meble w salonie.

Czytaj też: OPPO prezentuje nowy algorytm pozycjonowania z dokładnością w promieniu 1 metra

Oppo AR Glass 2021 to przede wszystkim miniaturyzacja poprzedniej generacji okularów. Nowy produkt jest aż o 75% lżejszy od poprzednika. Okulary są wręcz nafaszerowane elektroniką. Mamy tutaj podwójną kamerę z obiektywem fisheye, czujnik ToF oraz kamerę RGB. Potrafią w ułamku sekundy przeliczać lokalizację przestrzenną użytkownika oraz pozwalają na wchodzenie w interakcję z otoczeniem prezentowanym w rozszerzonej rzeczywistości.

Rozwijany smartfon Oppo X 2021 pokazuje kierunek rozwoju składanych smartfonów

rozwijany smartfon oppo x 2021

Wygląda na to, że rozwijane bądź zwijane konstrukcje to kolejny etap ewolucji składanych smartfonów. Konstrukcja wykorzystująca opatentowane technologie, takie jak układ napędowy Roll Motoro i wytrzymały laminat ekranowy Warp Track. Smartfon jest wyposażony w ekran o przekątnej 6,7 cala, który możemy płynnie rozwinąć do 7,4 cala. Różnica jest niewielka, ale samo działanie mechanizmu robi duże wrażenie.

Słowa zdecydowanie nie oddadzą tego, co pokaże Wam poniższe nagranie.

Doświadczenia podpowiadają mi, że do rozwijanego smartfonu Oppo należy podchodzić sceptycznie

rozwijany smartfon oppo x 2021

Jak dużego wrażenia nie zrobiłby na mnie Oppo X 2021, jedno słowo klucz skutecznie hamuje mój entuzjazm – koncept. Zbyt dużo mieliśmy w ostatnich latach smartfonów koncepcyjnych, mniej lub bardziej działających, aby popadać w zachwyt w tym momencie.

rozwijany smartfon oppo x 2021

Mieliśmy już przeróżne wymyślne konstrukcje Vivo, mieliśmy Xiaomi Mi Mi Alpha i ogrom składanych smartfonów TCL. Ba, TCL składane smartfon tworzy już od kilku lat. Ile z nich widzieliście na żywo? Mi zdarzyło się zobaczyć kilka z nich. Wszystkie za szybką podczas targów elektroniki.

Czytaj też: Zapomnij o składanym ekranie. W TCL wyświetlacz wysuwa się z obudowy

Dlatego też, jak bardzo Oppo X 2021 by mi się nie podobał, jest dla mnie tylko intrygującą ciekawostką. Przynajmniej póki przestanie być konceptem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News