Reklama
aplikuj.pl

Rytm w Hi-Fi RUSH to ważna sprawa, ale co gdy mamy beznadziejne głośniki?

hi-fi rush

Hi-Fi RUSH bierze rynek szturmem. Czy jednak do gry warto w ogóle podchodzić, gdy nie mamy dobrego zestawu do odtwarzania udźwiękowienia?

Hi-Fi RUSH zdobywa serca graczy

Xbox zszokował zapowiadając zupełnie nową grę, a następnie od razu wrzucając ją do sprzedaży i abonamentu Xbox Game Pass. Hi-Fi RUSH jest teraz jedną z najlepiej sprzedających się gier na Steam, choć liczba grających to dopiero około 1900 osób, co nie jest spektakularnym wynikiem.

Czytaj też: Optymalizacja Forspoken to skomplikowany temat

Produkcja bardzo mocno opiera się na rytmie i muzyce, więc ważnym jest, aby odpowiednio skonfigurować swój sprzęt do odtwarzania audio w Hi-Fi RUSH. Dobra wiadomość jest na szczęście taka, że nie trzeba malować kabli na złoto i szeptać im miłych słówek, aby stać się początkującym audiofilem.

Poradnik audio Hi-Fi RUSH

W Hi-Fi RUSH wyczucie rytmu jest kluczowe. Odgłosy ciosów, uników i potężnych detonacji nie stanowią tu tylko ozdoby – to też ważne elementy doświadczania gry. W tym celu Tango Gameworks dołączyło do gry dodatkowe narzędzia, które umożliwiają graczowi przejęcie kontroli nad dźwiękiem, włączając w to opcje opóźnienia sygnału audio oraz ustawień ścieżek głośności.

Tryb głośnika

W tym ustawieniu można wybierać pomiędzy dźwiękiem stereo a wielokanałowym – wybierz to, co najlepiej pasuje dla twojego sprzętu, od domowego zestawu stereo po słuchawki. Po zmianie tych ustawień grę trzeba będzie zrestartować.

Czytaj też: Hogwart z boiskiem Quidditcha odtworzony w No Man’s Sky

Opóźnienia sygnału

Niskie opóźnienie to klucz do jak najlepszego doświadczania Hi-Fi RUSH. Opóźnienie to odstęp czasu pomiędzy momentem, w którym gra rejestruje sygnał wejściowy, a tym, w którym gracz obserwuje jego wynik na ekranie. Choć w grze zaprojektowano spory margines na opóźnienia, granie w konfiguracjach sprzętowych sprzyjających wysokim opóźnieniom może powodować trudności ze zgrywaniem swoich akcji z rytmem.

Oto kilka wskazówek co do tego, jak zredukować opóźnienia w posiadanej konfiguracji sprzętowej:

  • Dla redukcji opóźnień sygnału wejścia mocno polecamy włączenie w swoim telewizorze trybu gier lub jego odpowiednika.
  • Podepnij swoją konsolę bądź peceta bezpośrednio do ekranu. Dodatkowe łącza pomiędzy urządzeniami – choćby tunery czy dekodery – mogą zwiększać opóźnienie.
  • W rzadkich przypadkach kontrolery bezprzewodowe mogą powodować potencjalne opóźnienia sygnału w miejscach, w których sygnały Bluetooth występują w wysokim natężeniu. Dla możliwie najmniejszego opóźnienia polecamy łącza przewodowe.

Testowanie opóźnienia i niskie opóźnienie sygnału wejściowego

W opcjach gry dostępna jest funkcja testu opóźnienia, która pomoże wykryć wszelkie znaczące poślizgi. W ustawieniach gry można również włączać i wyłączać funkcję niskich opóźnień sygnału, która daje priorytet sygnałowi wejściowemu i delikatnie poprawia kwestię opóźnień. Należy mieć jednak na uwadze, że w dla niektórych graczy wydajność gry może spaść, więc najlepiej pomajstrować przy tych ustawieniach, by odnaleźć w nich to, co działa w danym przypadku najlepiej.