Reklama
aplikuj.pl

Zmiany w Rywalizacji w Overwatch 2

overwatch 2

Dowiedzieliśmy się, jakie zmiany czekają nas w trybie Rywalizacji w Overwatch 2. Jak będzie to wyglądało w darmowej odsłonie popularnej gry?

Trzy cele Blizzarda w Overwatch 2

Rywalizacja od lat jest sercem społeczności Overwatch i Blizzard ma długoterminowe plany, aby rozwijać ten tryb gry przez bardzo długi czas. Firma przedstawiła swoje cele:

Po pierwsze sezony powinny być ekscytujące i opowiadać swoje własne, wyjątkowe historie. Każdy z nich ma zabierać graczy na inną przygodę z nowymi bohaterami, mapami, trybami gry lub zmianami balansu.

Czytaj też: PlayStation Plus październik 2022 to trzy fantastyczne produkcje

Po drugie, przegrane mecze nie mogą być wyłącznie negatywnym doświadczeniem – zawodnicy powinni mieć poczucie, że robią postępy, a twórcy chcą dostarczyć im narzędzi potrzebnych do poprawy i awansowania w rangach.

Po trzecie – ulepszona Rywalizacja dla powracających graczy – z korzyścią zarówno dla nich, jak i ich sojuszników z drużyny.

Odblokowanie Rywalizacji w Overwatch 2 oraz jej dywizje

W Overwatch 2 nie będzie poziomów portretów, a doświadczenie zdobyte w meczach zostanie przeznaczone na poziomy Karnetu Bojowego. Nowi gracze, którzy założą konto w Overwatch 2 w dniu 4 października lub później, rozegrają wprowadzenie dla nowych użytkowników. Będą musieli ukończyć ten wstęp i wygrać 50 meczów w Szybkiej grze, nim odblokują Rywalizację.

Czytaj też: Overwatch 2 zmusi Was do podania numeru telefonu

Rangi umiejętności (RU) zostają zastąpione przez dywizje kategorii umiejętności w Overwatch 2. Podjęliśmy decyzję o usunięciu RU jako wartości liczbowej, aby złagodzić wrażenie utknięcia na określonej randze. Widząc, jak RU rośnie i maleje po każdym meczu, można poczuć się jak na egzaminie, który zaliczamy lub oblewamy po jednym pytaniu. Wiązało się to z dużą presją i nie zapewniało grającym dokładnego odzwierciedlenia tego, jak radzą sobie w Rywalizacji.

W Rywalizacji nadal istnieją kategorie – od brązowej po arcymistrzowską. Każda z nich będzie miała 5 dywizji: od 5 (najniższej) do 1 (najwyższej). Podczas przechodzenia przez każdą kategorię wasza dywizja będzie liczona w dół, aż do momentu, gdy awansujecie do następnej. Ranking Top 500 nie będzie miał podziału na dywizje kategorii.

Dywizje kategorii reprezentują te same poziomy umiejętności, co RU, ale dają graczom lepszy wgląd w to, gdzie plasują się w Rywalizacji. Każda dywizja reprezentuje w przybliżeniu zakres 100 RU. Gracze mogą spodziewać się aktualizacji Rywalizacji co 7 zwycięstw lub 20 porażek, zamiast co każdy mecz.