WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ryzen Threadripper 2990X za 2400 kanadyjskich dolarów

Wygląda na to, że premiera nowych Ryzen Threadripper 2 zbliża się wielkimi krokami. Ich przedstawiciel, czyli model Threadripper 2990X trafił właśnie do popularnego sklepu Canada Computers.

Pomimo samej ceny, oferta potwierdziła wcześniejsze informacje na temat specyfikacji, która i tak pojawiła się jeszcze wcześniej w innym sklepie. Mamy więc do czynienia z 32 rdzeniowym i 64 wątkowym procesorem o taktowaniu bazowym 3,4 GHz. To będzie mogło wzrosnąć aż do 4,0 GHz na wszystkich rdzeniach i 4,2 GHz w jednowątkowych operacjach. Całość dopina aż 80 MB pamięci podręcznej L3, czterokanałowy kontroler pamięci i współczynnik TDP o wartości 250 W. Nie możemy mieć więc wątpliwości o przeznaczeniu układu Ryzen Threadripper 2990X na rynek HEDT. Warto przypomnieć, że całość będzie możliwa do schłodzenia tradycyjnymi powietrznymi chłodzeniami, a wsteczna kompatybilność względem chipsetu X399 zostanie zachowana.

Za to wszystko AMD będzie żądało od 1499 do 1799$. Wiemy to z dwóch wspomnianych ofert, które umożliwiają zakup w przedsprzedaży za kolejno 1835$ i ~1770$. Jako że preordery są droższe od zwyczajnych ofert, to podane wcześniej widełki cenowe wydają się bardzo prawdopodobne. Szczerze mówiąc, nie jest to specjalnie dużo, jak na możliwość wbicia 6000 punktów w teście Cinebench. Niestety nadal nie wiemy, jak to będzie z innymi modelami z serii Ryzen Threadripper 2… o ich premierze niewspominając.

Źródło: Wccftech