Niektóre przedsiębiorstwa zostaną znów zwolnione z ZUS

Niektóre przedsiębiorstwa zostaną znów zwolnione z ZUS

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej planuje wprowadzenie kolejnego rozwiązania, które ma na celu wsparcie firm z branż najmocniej dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Możliwe dalsze zwolnienia z ZUS, a nawet postojowe.

Do 30 czerwca można było skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek ZUS za okres od marca do maja. Wiemy też, że w najbliższym czasie ZUS ma ponownie rozpatrzyć niektóre z wniosków, jednak nadal pozostaje pytanie, co z firmami, które nadal są w kiepskiej sytuacji z powodu pandemii? Jak donosi MamBiznes.pl rząd szykuje dalszą pomoc, czyli kolejne zwolnienia ze składek ZUS a także postojowe.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej planuje zwolnienia ze składek dla osób prowadzących działalność gospodarczą związaną z turystyką. Tarcza 5.0 jest obecnie na etapie prac senackich, ale wiadomo już, że zwolnienie z opłacania składek będzie obejmowało czerwiec i lipiec. Oprócz branży turystycznej rząd zajmie się pomocą dla zarządców parków rozrywki, organizatorów eventów a także branży transportowej. Dodatkowym świadczeniem ma być również postojowe dla tych firm, których przychody spadły o 80 proc.

Na razie jednak na dalsze informacje musimy poczekać do momentu wyjścia propozycji z Senatu i podpisania tarczy 5.0 przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News