Reklama

Kiedy zobaczymy Alfa Romeo Tonale w produkcyjnej wersji?

Alfa Romeo Tonale w produkcyjnej wersji, Alfa Romeo Tonale, produkcyjna wersja Alfa Romeo Tonale, Tonale w produkcyjnej wersji

Jeśli wierzyć w nowe informacje, wielkimi krokami zbliża się premiera produkcyjnej wersji Alfa Romeo Tonale, czyli konceptu ujawnionego przed dwoma laty.

Alfa Romeo Tonale w produkcyjnej wersji

Tym razem nieoficjalne, niczym niepotwierdzone informacje czerpiemy z raportu Motor.es, powołującego się na wewnętrzne źródło. Ten serwis twierdzi, że w rzeczywistości Alfa Romeo Tonale zadebiutuje we wrześniu, a do sprzedaży w całej Europie trafi w listopadzie, a pierwsi klienci otrzymają wyjątkową, bo limitowaną edycję Launch Edition.

Czytaj też: Premiera Alfa Romeo Stelvio Veloce 2021, to debiut nowej wersji
Czytaj teżAlfa Romeo rezygnuje ze sportowych samochodów na rzecz SUVów
Czytaj też: Alfa Romeo Tonale w finalnej wersji

Raport wspomina, że dealerzy Alfy Romeo zaczną otrzymywać do swoich salonów Tonale od lutego 2022 roku, a crossover odziedziczy większość projektu koncepcyjnego. Zmianą mają ulec światłą i lusterka boczne, co zresztą potwierdzają zdjęcia szpiegowskie jeżdżących już po ulicach prototypów.

Czytaj teżAlfa Romeo 4C kontra Mini JCW Roadster na prostej
Czytaj też: Informacje o pierwszym elektrycznym samochodzie Alfa Romeo
Czytaj też: Klasyczne Alfa Romeo Giulia w wydaniu z włókna węglowego

Jeśli wierzyć wcześniejszym plotkom, Alfa Romeo rzekomo pożyczył do Tonale silniki z Jeepa Renegade i dorzucił do nich hybrydowy układ napędowy typu plug-in o mocy około 250 koni mechanicznych.